Lokalne TemeKošarka: KK "Kakanj" - KK "Visoko" 82:72 (23:22, 24:19, 20:14, 15:17)

Košarka: KK “Kakanj” – KK “Visoko” 82:72 (23:22, 24:19, 20:14, 15:17)

Košarkaši Visokog su u okviru 11. kola A-1 lige grupa Jug gostovali ekipi Kaknja, koja je pred ovaj meč imala ulogu favorita, ne samo zbog pobjede u prvom duelu u Visokom nego i po položaju na tabeli. To se primijetilo na terenu te je Kakanj slavio pobjedu 82:72 i Visokom nanio drugi vezani poraz u drugom dijelu sezonu.

Domaćini su na otvaranju utakmice poveli sa 8:2, no Visoko je uzvratilo istom serijom za 10:10. Sredinom prve četvrtine nova serija Visokog i vodstvo 17:14, nakon čega trener Kakanjaca traži time-out. Maksimalna prednost visočkog tima u prvoj četvrtini iznosila je +6 (22:16), a treba istaći da je do tog trenutka Luka Kusmuk ubacio tri trice. Nakon toga Kakanj pravi seriju 7:0 i rezultatom 23:22 se završava prva četvrtina.

U nastavku domaćini mini serijom 5:0 odlaze na 30:26, da bi je Luka Kusmuk prekinuo svojom četvrtom tricom. Kakanjci su mnogo problema zadavali protivniku u reketu, odakle su u prvom poluvremenu postigli i najveći dio poena. Visoko je uspjelo doći do novog izjednačenja (32:32), no nakon toga Kakanj sa sedam vezanih poena odlazi na, do tada, najveću prednost – 39:32, što je primoralo trenera Neimarliju da zatraži time-out. Do kraja poluvremena nešto bolja igra Visokog, ali nedovoljno da se stigne prednost Kaknja (47:41).

Nakon prvog poluvremena najefikasniji u redovima Visokog bio je Luka Kusmuk sa 18 poena, dok je Dragolj dodao 9 poena uz 4 skoka. Kod domaćina, najbolji je bio Velić sa 17 poena, a centar Gudić je ubacio 10 poena (šut iz igre 5-5) i dodao 5 skokova.

Drugo poluvrijeme visočki tim počinje dosta dobro i nakon samo dvije i po minute igre dolazi na -1 (52:51). Ipak domaćini sa pet vezanih poena ponovo stvaraju osjetniju prednost, a nakon serije Kaknja 9:2 (61:53) trener Visokog traži minutu odmora. Ipak ni to nije donijelo rezultat, jer nakon time-outa Kakanj poenima Hadžića i Gudića odlaze na +12. Upravo sa tom razlikom se i otišlo na odmor (67:55) pred posljednjih deset minuta.

Početkom zadnjeg dijela Kakanj je otišao na maksimalnu prednost +13, koju je nakratko ublažio trojkom Čaluk. Nakon toga vezanim poenima Spahića Kakanj odlazi na +14 i u narednim napadima uglavnom održava dvocifrenu razliku, iako je par puta Visoko uspjelo zaostatak spustiti na ispod 10 poena zaostatka. Na dvije i po minute prije kraja bilo je jasno da će Kakanj doći do pobjede pa je trener Neimarlija pružio šansu i ostalim igračima sa klupe. Krajnji rezultat je glasio 82:72 za ekipu Kaknja, koja je na taj način došla do sedme ovosezonske pobjede, dok je Visoko pretrpjelo i osmi poraz.

U ekipi Visokog najviše poena ubacio je Luka Kusmuk, koji je meč završio sa 24 poena i 6 skokova, a Dragolj je ubacio 17 poena i imao 7 skokova. Kada je Kakanj u pitanju, Velić je ubacio 23 poena te imao 8 skokova i 3 asistencije, dok je Gudić dodao 21 poen i 8 skokova.

U narednom kolu visočki tim na domaćem terenu dočekuje ekipu Radničkog iz Goražda, koja je u 11. kolu slavila na domaćem terenu protiv ekipe Sparsa te u Visoko stiže sa učinkom 6-4, čime zauzimaju treću poziciju na tabeli.