SportNogometKompletirano 5. kolo Lige prvaka

Kompletirano 5. kolo Lige prvaka

Fudbaleri Manchester Cityja u petom kolu grupe A Lige prvaka na svom Etihadu savladali su PSG rezultatom 2:1. Građani su slavili nakon prrokreta golovima Sterlinga i Jesusa. Prethodno je za PSG strijelac bio Mbappe.

City je osigurao prvo mjesto u grupi, a i PSG se plasirao dalje.

U istoj grupi, Club Brugge KV je kao domaćin izgubio od RB Leipziga s visokih 0:5.

Poredak: Manchester City 12, PSG osam, RB Leipzig četiri i Club Brugge četiri boda.

U grupi B, Atletico Madrid je u Madridu izgubio od AC Milana rezultatom 0:1. Rade Krunić je igrao do 65. minute.

U istoj grupi, Liverpool je na Anfieldu savladao FC Porto s 2:0.

Poredak: Liverpool 15, Porto pet, AC Milan četiri i Atletico Madrid također četiri boda.

Sporting je u grupi C u Lisabonu pobijedio Borussiju Dortmund rezultatom 3:1 i tako izbacio njemačku ekipu iz Lige prvaka.

Ranije je Besiktas izgubio od Ajaxa 1:2, a Miralem Pjanić je vrlo dobar, te je izašao u 81. minuti.

Poredak: Ajax 15, Sporting devet, Borussia Dortmund šest, Besiktas bez bodova.

U grupi D, Sheriff Tiraspol je u Tiraspolu doživio poraz od Real Madrida s 0:3, koji je ovom pobjedom osigurao prolazak dalje. Trijumf Reala pogodovao je i Interu koji je također osigurao osminu finala. Inter je slavio protiv Shakhtar Donetska rezultatom 2:0, a oba gola je postigao Edin Džeko.

Poredak: Real Madrid 12, Inter 10, Sheriff Tiraspol šest i Shakhtar jedan bod.