SportNogometKiš i Jukić za pobjedu Zrinjskog

Kiš i Jukić za pobjedu Zrinjskog

Zrinjski i Sloga zaključili su 10. kolo Premijer lige BiH međusobnim ogledom na stadionu pod Bijelim brijegom, a bodovi su ostali u Mostaru zahvaljujuću pobjedi Plemića 2:0.

Gosti su odigrali solidnih 45 minuta, imali su nekoliko dobrih prilika, najveću u 5. minuti kada je Josip Kvesić pogodio gredu.

Na drugoj strani Nemanja Bilbija zatresao je vratnicu, a u 28. minuti Tomislav Kiš je bio precizan i doveo Zrinjski u vodstvo 1:0.

U drugom poluvremenu redale su se prilike pred golom gostiju.

U 58. minuti Mario Ćuže pogodio je gredu, u 75. golman Sloge skinuo je šut Ivana Jukića iz neposredne blizine, ali deset minuta kasnije Jukić pogađa za konačnih 2:0 i četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu Zrinjskog.

U prvenstvu slijedi reprezentativna stanka, a 18.10. igra se zaostali gradski derbi između Zrinjskog i Veleža.

Na ljestvici Premijer lige BiH Borac je prvi s 24 boda, Sarajevo i Široki Brijeg imaju po 19, četvrti Zrinjski s 18 i peti Velež sa 17.

U odnosu na vodeću petorku Zrinjski ima utakmicu manje.