SportSkijanjeKilde pobjednik superveleslaloma u Beaver Creeku

Kilde pobjednik superveleslaloma u Beaver Creeku

Norveški skijaš Aleksander Aamodt Kilde pobijedio je na drugom superveleslalomu u novoj sezoni Svjetskog kupa u alpskom skijanju, a u Beaver Creeku je za samo tri stotinke nadmašio Švicarca Marca Odermatta koji je na istoj stazi slavio u četvrtak.

Treće mjesto je osvojio domaći predstavnik Travis Ganong koji je za pobjednikom zaostao za 37 stotinki.

Kilde je do svoje sedme pobjede u Svjetskom kupu, četvrte u superveleslalomima, a prve u Beaver Creeku, stigao sa startnim brojem šest postavivši vrijeme 1:10.26 minuta. Sljedeći se strminom spustio Odermatt i za Kildeom zakasnio samo tri stotinke, iako je na zadnjem prolazu prije cilja imao 12 stotinki prednosti.

Unatoč osvojenom drugom mjestu Odermatt je povećao prednost u Svjetskom kupu sa 330 bodova. Drugi je Austrijanac Matthias Mayer koji ima 230 bodova.

Bogat program na stazi Birds Of Prey bit će nastavljen s dva spusta koji su na rasporedu danas u 19:00 i u nedjelju od 20:00 sati.