SportNogometKatar iznenađujuće remizirao sa Paragvajem

Katar iznenađujuće remizirao sa Paragvajem

U prvom kolu grupe B Copa Americe remizirali su Paragvaj i Katar (2:2). Uzbuđenja su viđena odmah na početku utakmice. Pedro Miguel Correia je u četvrtoj minuti igrao rukom, a sudija je pokazao na penal. Siguran sa bijele tačke za 1:0 bio je Oscar Cardozo. U nastavku Katar je imao šanse preko Alija Almoeza i Tareka Salmana.

Paragvajci su mogli pred kraj prvog dijela i udvostručiti prednost, da su precizniji bili Fabian Balbuena i Hernan Perez. Dobru šansu za Katar imao je Abdulaziz Hatim u 38. minuti i Almoez u nadoknadi, ali više nije bilo promjena u prvom dijelu.

Na početku drugog poluvremena, tačnije nakon šest minuta igre u drugom poluvremenu Miguel Almiron je asistirao Derlisu Gonzalezu, koji je pogodio za 2:0. Ipak, u 68. minuti Katar se vratio u igru, a Almoez je smanjio na 2:1.

Veliko iznenađenje priredio je Boualem Khoukhi u 77. minuti kada je pogodio za 2:2. Katar je u sudijskoj nadoknadi tražio penal kada je u šesnaestercu Paragvaja pao Akram Aafif, ali je glavni sudija samo odmahnuo rukom i na kraju je završeno 2:2.