Utrka brdskog trčanja

Kamarić, Kahvedžić, Pašalić, Rezaković i Merdić na “Ploče trailu”

Ploče trail je utrka brdskog trčanja koju HPD Grabovica organizuje drugu subotu u novembru. Trči se po planinarskim stazama na području brda Striževo smještenog između Baćinskih jezera, Jadranske magistrale i mora.

Na ovoj utrci učešće su uzeli i Visočani: Dino Kamarić, Amer Kahvedžić, Asmir Merdić, Adi Pašalić i Harun Rezaković.

Start utrke je bio u Baćini, u naselju Portina na samoj obali mora a vrhovi brda na kojima su talijani u Drugom svjetskom ratu izgradili bunkere su kontrolne tačke. Staza prolazi slikovitim predjelima obraslim u mediteransku makiju kroz napuštena stara sela Stiževo i Bristovu docu, a sa svih kontrolnih tačaka pruža se lijep pogled na Baćinska jezera, grad Ploče, Ušće Neretve, Pelješac, Korčulu, Šćedro, Hvar, Neretvanski kanal i Biokovo. Zbog raznolikosti terena, lijepe prirode i vidika, izazovnosti staze ali i takmičarskoj duha i odlične zabave Ploče trail je utrka koja privlači ne samo lokalne trkače i avanturiste nego i sportiste iz cijele Dalmacije, Bosne i Hercegovine pa i iz udaljenijih djelova Hrvatske.

– “Mi smo istrčali disciplinu od 17 kilometara. Nije nas vrijeme poslužilo, kiša je padala cijeli dan, ali smo uspjeli i zadovoljni se vračamo u Visoko. Žao mi je što ovaj put s nama nije bio i hadžija Dino Martinović, ali razlozi su opravdani i vratit će se u ekipu već na narednom trailu.” – rekao je za Visoko.co.ba Dino Kamarić.

Inače takmičari su imali mogućnost nastupiti u dvije discipline. Mala utrka dužine 7km sa 250 m visinske razlike ima samo jednu kontrolnu tačku a to je vrh Višnjica na kojem su se nakada nalazili topovski i izviđački položaji i velika utrka 7 bunkera” koja je zahtjevnija disciplina s elementima trekinga dužine 17km na kojoj takmičari obilazeći osam kontrolnih tačaka savladavaju 800m visinske razlike.

Visoko.co.ba

Ako želite preuzeti tekst ili dio teksta čiji je autor Visoko.co.ba, dužni ste navesti i postaviti link našeg portala kao izvor autorskog teksta! Isto se odnosi i na fotografije i video materijale čiji je autor portal Visoko.co.ba ili materijale koji su dati portalu na korištenje.

Član 14. Kodeksa za štampu i online medije BiH: Značajna upotreba ili reprodukcija materijala zaštićenog autorskim pravima zahtijeva izričitu dozvolu nositelja prava, osim ako dozvola nije navedena u samom materijalu.

VEZANE VIJESTI

Završio spektakl u Dubrovniku

Proglašen najboljim rookijem 2023.

Još jedan remi za kraj

Pregled parova i analiza očekivanja

NAJČITANIJE