Tokom 2026. godine, posjetioce očekuje više od 40 manifestacija, seminara, festivala i radionica koje promovišu zdrav život, pozitivnu energiju i kulturnu raznolikost. Od proljetnih dana pa sve do jeseni, park „Ravne 2“ će biti domaćin brojnih događaja – od Ayurveda retreat-a i humanitarnih aktivnosti za djecu, preko sportskih takmičenja (tenis, basket, odbojka na pijesku, utrke) poput „Pyramid Cupa“, pa do ljetnih koncerata, duhovnih radionica i međunarodnih susreta.
Poseban akcenat slijedeće godine je na velikom ljetnom događaju – Bosnian Pyramid Summer Solstice Conference, Tour & Festival (14–24. juni 2026.), koji će okupiti svjetski poznate predavače, naučnike, istraživače i umjetnike iz više od 15 zemalja.
Uz besplatne javne programe, edukativne sadržaje, sportske aktivnosti, muzičke nastupe i meditacije u prirodi, Park „Ravne 2“ nastavlja svoju misiju da bude centar zdravlja, kreativnosti i zajedništva.
Dobrodošli u godinu pozitivne energije, novih iskustava i međunarodnog prijateljstva!
Poznato je ko će nas uvesti u ljeto 2026. godine na najljepšem mjestu u srcu Evrope – u Arheološko-turističko-sportskom parku „Ravne 2“ u Visokom! Za nezaboravnu atmosferu i pravu ljetnu euforiju pobrinut će se jedan od najpopularnijih bendova u regiji – TROPICO BAND!
Subota, 20. juni 2026. godine
20:00 – 22:00 sati
Park „Ravne 2“, Visoko
Koncert Tropico Band-a dio je Bosnian Pyramid Summer Solstice Festivala, koji svake godine okuplja hiljade posjetilaca iz cijelog svijeta na najvećem međunarodnom događaju u Bosni i Hercegovini, posvećenom povezivanju muzike, nauke, kulture i pozitivne energije.
U čarobnom ambijentu parka „Ravne 2“, okruženom prirodom, svjetlošću i energijom bosanskih piramida, Tropico Band će izvesti svoje najveće hitove i donijeti pravi talas emocija, ritma i zajedništva.
Ulaz je slobodan za sve učesnike Ljetnog solsticij festivala, a broj mjesta je ograničen — samo 8.000, zato rezervišite datum i doživite koncert pod zvijezdama kakav se pamti cijelog života!
