ZDKSportKakanjski košarkaši protiv Širokog nastavili dominaciju u Ligi 12

Kakanjski košarkaši protiv Širokog nastavili dominaciju u Ligi 12

Odigrano je pet utakmica 16. kola košarkaške Lige 12. Sprasi su na domaćem terenu rezultatom 80:68 slavili protiv Bošnjaka iz Hadžića, a pobjedu je upisao i Kakanj protiv Širokog (89:80) te ostao na vrhu tabele.

Sparsi su nakon prve četvrtine gubili (22:20), ali su na poluvrijeme otišli sa prednošću 35:30. Kako je vrijeme odmicalo u drugom dijelu tako se povećavala prednost domaćeg tima pa je nakon treće četvrtine bilo 57:47 za Sparse koji su do kraja za dva poena povećali prednost i slavili sa konačnih 80:68.

Bajramović je sa 20 poena bio prvi strijelac Sparsa, dok je Gajić dodao 19 poena. Ekipu Bošnjaka predvodili su Rešidović i Kadić sa po 13 ubačenih poena.

Građanski je na domaćem terenu rezultatom 88:78 pobijedio Slobodu koja je imala niz od tri vezane pobjede. Jašnjušević je postigao sjajnih 27 poenaza Građanski, a za Slobodu je najviše ubacio Sekulović koji je skupio 15 poena i 10 skokova.

Leotar je u Trebinju upisao laganu pobjedu protiv BN Basketa koji je savladao rezultatom 95-79. Šakotić je upisao 25 poena, dok je kod gostiju najviše, ukupno 16 poena, ubacio Tuljković.

Kakanj je nastavio sa sjajnim igrama i u derbiju kola rezultatom 89:80 bio je bolji od Širokog. Palavra je sa 20 poena predvodio Kakanjce, dok je kod Širokog najviše poena, ukupno 20, ubacio Novačić.

Varda je upisala trijumf protiv mostarskog Studenta rezultatom 83:64. Radić, Pajović i Dželetović postigli su po 14 poena za domaći tim, a na drugoj strani najviše poena ubacili su Marković i Rizvić koji su upisali po 18 poena.