SportNogometJuventus slavio u Bergamu, Pjanić igrao skoro cijeli meč

Juventus slavio u Bergamu, Pjanić igrao skoro cijeli meč

Juventus je ostvario pobjedu u prvoj utakmici polufinala Kupa Italije protiv Atalante na gostovanju (0:1), a skoro cijeli meč odigrao je reprezentativac Bosne i Hercegovine, Miralem Pjanić. Stara dama je povela već u trećoj minuti kada je pogodio Gonzalo Higuain. Dosuđen je penal za Atalantu u 25. minuti, međutim Gianluigi Buffon je odbranio udarac Alejandra Gomeza. Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih prilika, a i u nastavku susreta nije bilo uzbuđenja. Josip Iličić imao je veliku šansu za goste u 89. minuti, ali ostalo je 0:1. Pjanić je igrao do 90. minute kada ga je zamijenio Rodrigo Bentacur.