SportJuventus dramatičnim preokretom do prve ovosezonske pobjede u Serie A

Juventus dramatičnim preokretom do prve ovosezonske pobjede u Serie A

Juventus je u petom kolu Serie A pobijedio 3:2 kod Spezije. To je prva pobjeda za Juventus ove sezone u talijanskom prvenstvu.

Juventus je poveo u 28. minuti lijepim golom Moisea Keana. Na dodavanje Rabiota Kean je s vrha šesnaesterca precizno pogodio za vodstvo gostiju.

Emmanuel Gyasi izjednačio je na 1:1 u 33. minuti majstorskim golom, a preokret je uslijedio u 49. minuti golom Janiasa Antistea. Spezia je potom prijetila i imala šansu za treći gol, ali Juventus se vratio u 66. minuti preko Federica Chiese. Chiesa je iskoristio gužvu u kaznenom prostoru domaćina i uspio pogoditi za izjednačenje, prenosi Index.hr.

Novi preokret dogodio se u 72. minuti. Juventusu je vodstvo vratio Matthijs de Ligt nakon što je iskoristio lošu reakciju domaće obrane. Spezia nakon kornera nije uspjela izbiti jednu loptu, a Nizozemac je s 11 metara zakucao za Juventusovih 3:2.

Juventus u nedjelju dočekuje Sampdoriju. Spezia u subotu na domaćem terenu igra protiv Milana.