SportNogometJuniori BiH savladali Andoru i izborili elitni krug kvalifikacija za EP

Juniori BiH savladali Andoru i izborili elitni krug kvalifikacija za EP

Juniorska nogometna reprezentacija BiH je u trećem posljednjem kolu prvog kruga kvalifikacija za EP, na stadionu u Ugljeviku savladala selekciju Andore sa 2:1 i tako izborila plasman u Elitni krug kvalifikacija. Izabranici selektora Tonija Karačića su otpor protivnika slomili u samom finišu prvog poluvremena, tačnije u 41.minuti kada je pogodio Ćatić. Osam minuta igre u drugom dijelu je našim juniorima bilo dovoljno da udvostruče prednost, a strijelac je iz penala bio Čeliković. Dvije minute nakon toga Andora takođe iz penala smanjuje rezultat, a desetak minuta prije kraja gosti ostaju i sa igračem manje na terenu pa je naš tim bez problema sačuvao prednost i osvojio drugo mjesto u grupi iza Francuske, koja je ostvarila dvije pobjede i remi.