SportDržavni TimJuniori BiH poraženi od Norveške

Juniori BiH poraženi od Norveške

Juniorska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine sinoć je u Brčkom poražena u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od Norveške rezultatom 25:31. Sjajno smo otvorili utakmicu serijom od 3:0. Golove su postili Šešić, Lončar i Pavlak. Norvežani su smanjili preko Fredriksena, ali smo odlično uzvratili pogocima Jaraka i Pavlaka, te poveli sa 5:1.
Norvežani su nam prišli na gol zaostatka u 18. minuti kada je pogodio Lovberg, ali smo golovima Jaraka i Sivića otišli na plus tri (12:9). Nismo uspjeli zadržati tu prednost, te smo na odmor otišli sa golom prednosti (15:14). Drugo poluvrijeme Norveška je počela mnogo bolje i u 37. minuti otišla je na plus tri (17:20). Držali smo se jedan period, a onda su se Norvežani odlijepili i došli do prednosti od sedam golova u 56. minuti (23:30).
U finišu utakmice vezali smo dva gola, koja su postigli Nježić i Pavlak, te smo tako ublažili poraz (25:31). Najefikasniji u našim redovima bio je Jarak sa sedam pogodaka koje je postigao iz devet pokušaja. Šest golova postigao je Pavlak, dok je Sivić dao četiri. Tri gola je dao Lončar.
Gulliksen je postigao sedam golova u protivničkom timu, dok je Roed dodao šest. Lovber je bio stopostotan i iz pet pokušaja postigao je pet pogodaka. Večeras naši juniori igraju protiv Švedske od 20 sati.