SportOstali sportoviJack Sock u polufinalu Mastersa u Londonu

Jack Sock u polufinalu Mastersa u Londonu

Amerikanac Jack Sock pobijedio je Alexa Zvereva sa 2:1 (6:4, 1:6 i 6:4) na Mastersu u Londonu i igraće u polufinalu završnog turnira sezone. Odličan meč viđen je u duelu ovih tenisera, a na kraju je američki teniser ostvario još jedan veliki rezultat. Prvi set donio je veliku borbu. Vidjeli smo čak 11 break lopti sa obje strane, a samo je jedna iskorištena od strane Amerikanca koji je u sedmom gemu uspio da oduzme servis protivniku. Nekako ga je do kraja uspio sačuvati i osvojiti prvi set sa 6:4. Međutim, Zverev je u drugom setu izgledao dominantno. Podigao je Nijemac igru na najviši  nivo i u ovom dijelu meča je protivniku dopustio osvajanje samo jednog gema. Dobio je set sa 6:1 za izjednačenje rezultata na 1:1. Njemački teniser bolje otvara odlučujuči treći set. Napravio je break već u prvom gemu, ali je zatim potpuno stao i dozvolio je Socku da osvoji četiri uzastopna gema i da povede sa 4:1. Međutim, predaje nije bilo. Zverev je uspio u sedmom gemu da oduzme servis Socku, a zatim ga je i bez problema potvrdio za izjednačenje rezultata na 4:4. Ipak, više od toga nije mogao. Sock je uspio da dobije gem na svoj servis, a zatim i da napravi break u ključnom trenutku, te je stigao do pobjede i plasmana u polufinale. Tamo ga čeka duel sa Grigorom Dimitrovom iz Bugarske, a u drugom polufinalu igrače Roger Federer i pobjednik meča Thiem – Goffin.