SportItalija tek u produžetku srušila Austriju

Italija tek u produžetku srušila Austriju

Italija je svladala Austriju rezultatom 2:1 i plasirala se u četvrtfinale Europskog nogometnog prvenstva.

Talijani su do pobjede došli teže od očekivanog, tek nakon produžetaka. U prvom poluvremenu nogometaš Roberta Mancinija bili su aktivniji i opasniji, ali nisu uspjeli probiti organiziranu austrijsku obranu.

Najbliže pogotku bili su u 32. minuti kada je Ciro Immobile šutirao s 30 metara, a lopta je pogodila mjesto gdje se spajaju vratnica i greda austrijskog gola.

U nastavku Austrijanci su uspjeli uspostaviti ravnotežu na terenu i hrabrije su krenuli naprijed, da bi u 66. minuti Marko Arnautović udarcem glavom svladao talijanskog golmana. Međutim, nakon intervencije iz VAR sobe gol je poništen zbog zaleđa.

Nakon što u 90 minuta igre nije bilo golova krenulo se u produžetke u kojima su obrane na obje strane konačno popustile.

Prvo je u 95. minuti Federico Chiesa prihvatio loptu u austrijskom šesnaestercu te je iskosa pogodio suprotni kut za vodstvo svoje momčadi.

U zadnjoj minuti prvog produžetka Francesco Acerbi smirio je loptu pred austrijskim vratima, proigrao je Mattea Pessinu, a talijanski veznjak je pogodio za 2:0.

Austrijanci se nisu predali te su nakon nekoliko solidnih prilika smanjili u 114. minuti preko Saše Kalajdžića, koji je pogodio glavom nakon udarca iz kuta.

Pokušali su Austrijanci u preostalom vremena doći do još jednog pogotka, ali nisu u tome uspjeli, pa je Italija pobjedom 2:1 prošla u četvrtfinale.

Talijani čekaju pobjednika dvoboja Belgija – Portugal koji se igra u nedjelju od 21 sat. U ranijem terminu u 18 sati sastaju se Nizozemska – Češka.