SportItalija pobijedila Grčku i plasirala se na Euro, Armenija kiksala u Lihtenštajnu

Reprezentacija Italije savladala je Grčku rezultatom 2:0 u okviru grupe J kvalifikacija za EP i osigurala je plasman na smotru najboljih evropskih selekcija.

Azzurri nisu briljirali, ali su došli do pobjede golovima Jorginha iz penala u 63. i Bernaredeschija u 78. minuti. Italijanima je ta pobjeda bila dovoljna, da uz remi Lihtenštajna i Armenije 1:1 (Frick 72’ / Barseghyan 19’) i teoretski osiguraju plasman na EP.

Ali, još važnije, rezultat Lihtenštajna i Armenije pogodovao je i našoj reprezentaciji koja sada ima 10 bodova koliko i Armenici, a ispred se nalazi Finska sa 12 bodova. Upravo bi naredni duel Finska – Armenija mogao ponuditi dosta odgovora kada je u pitanju konačni rasplet u našoj grupi.

TABELA GRUPE J

RASPORED

U grupi F odigrana su dva duela. Španija je kao gost remizirala sa Norveškom 1:1. Furija je vodila golom Saula u 47. minuti, ali je King iz penala u sudijskoj nadoknadio postavio konačnih 1:1.

I pored remija, Španija je gotovo potvrdila plasman na Euro.

Švedska je na gostovanju savladala Maltu sa 0:4 (Danielson 11’, Larsson 58’, 71’, Agius 66’ a.g.) i sada je drugoplasirana sa 14 bodova.