SportOstali sportoviIsmail Zulfić osvojio juniorsko zlato

Ismail Zulfić osvojio juniorsko zlato

Ismail Zulfić, paraplivački reprezentativac Bosne i Hercegovine, osvojio je prvo mjesto u B finalu i zlatnu medalju u juniorskoj kategoriji na mitingu Svjetske serije u italijanskom Linjanu.

Kao najmlađi takmičar u B finalu zauzeo je prvo mjesto u disciplini 50 metara leđno u apsolutnoj kategoriji, dok je u juniorskoj kategoriji osvojio zlatnu medalju gdje je oborio lični i državni rekord sa vremenom 43:25.

Ujedno je ostvario nevjerovatnih 708 bodova sa samo napunjenih trinaest godina.

Ismail Zulfić u subotu je u Linjanu osvojio šesto mjesto u A finalu u disciplini 50 metara delfin u apsolutnoj kategoriji gdje je oborio lični i državni rekord.

Drugi bh. predstavnik u Italiji na ovom takmičenju Ismail Barlov, u seniorskom A finalu osvojio je četvrto mjesto u disciplini 50 metara prsno oborivši lični i državni rekord, te potvrdivši norme za Evropsko prvenstvo i Paraolimpijske igre.