SportPlivanje(VIDEO) Iman Avdić postavila novi državni rekord i osvojila zlato u Dubrovniku

(VIDEO) Iman Avdić postavila novi državni rekord i osvojila zlato u Dubrovniku

Mlada bh. plivačica Iman Avdić (15) postavila je novi seniorski rekord BiH u disciplini 400 metara mješovito.

Iman je na mitingu “Zlatni Orlando” u Dubrovniku osvojila zlatnu medalju u juniorskoj konkurenciji u disciplini 400 metara mješovito.

Avdić je spomenutu dionicu isplivala u vremenu 4:54.47.

Inače, prije ove trke Iman je osvojila i prvo mjesto u disciplini 400 metara slobodnim stilom u seniorskoj konkurenciju.

Dioniocu od 400 metara slobodnim stilom isplivala je u vremenu 4:18.00.

Iza nje su završile višestruka europska šampionka Zsuzana Jakabos iz Mađarske te Lucijana Lukšić iz Hrvatske.

Spomenimo da će Iman Avdić nastupiti na Svjetskom seniorskom prvenstvu u plivanju koje se održava u japanskoj Fukuoki.