Evo koliko zarađuje

Ima samo 18 godina

Barselonin 18-godišnji nogometaš i španski reprezentativac Lamine Yamal upao je na tabelu nogometaša koji najviše zarađuju. Finansijski magazin Forbes objavio je tabelu na kojoj Yamal zauzima 10. mjesto, s primanjima od 37 miliona eura u protekloj sezoni.

Najveći razlog ovolikog skoka u Yamalovoj zaradi su potpisani sponzorski ugovori s brojnim poznatim tvrtkama – Adidasom, Konamijem, Poweradeom i Beats by Dre, brendom slušalica iza kojeg stoji muzički producent i nekadašnji reper Dr. Dre. Yamal je u prošloj sezoni postigao 18 golova i 25 puta asistirao.

Ronaldo zarađuje daleko najviše

Prošle godine osvojio je Europsko prvenstvo sa Španijom te titulu prvaka Španije i Kup kralja s Barselonom. Potpisao je i novi ugovor, koji ga za Barselonu veže do 2031. godine. Na Forbesovoj tabeli prvi je još uvijek Cristiano Ronaldo.

Portugalac je prošle sezone zaradio 240 miliona eura u Saudijskoj Arabiji, igrajući za Al Nassr. Na drugom mjestu je Lionel Messi sa značajno manjom zaradom od 110 miliona eura. Top tri zaokružuje još jedna zvijezda koja igra izvan Europe, a to je Karim Benzema, sa zaradom od 89 miliona eura u prošloj sezoni.

Tabela najplaćenijih nogometaša u prošloj sezoni prema Forbesu:

1. Cristiano Ronaldo (Al-Nassr): 240 miliona eura
2. Lionel Messi (Inter Miami): 110 miliona eura
3. Karim Benzema (Al-Ittihad): 89 miliona eura
4. Kylian Mbappe (Real Madrid): 81 miliona eura
5. Erling Haaland (Manchester City): 60 miliona eura
6. Vinicius Jr (Real Madrid): 51 milion eura
7. Mohamed Salah (Liverpool): 47 miliona eura
8. Sadio Mane (Al-Nassr): 37.5 milion eura
9. Jude Bellingham (Real Madrid): 37.5 miliona eura
10. Lamine Yamal (Barcelona): 37 milion eura

Index.hr / sportskipuls.ba

Ako želite preuzeti tekst ili dio teksta čiji je autor Visoko.co.ba, dužni ste navesti i postaviti link našeg portala kao izvor autorskog teksta! Isto se odnosi i na fotografije i video materijale čiji je autor portal Visoko.co.ba ili materijale koji su dati portalu na korištenje.

Član 14. Kodeksa za štampu i online medije BiH: Značajna upotreba ili reprodukcija materijala zaštićenog autorskim pravima zahtijeva izričitu dozvolu nositelja prava, osim ako dozvola nije navedena u samom materijalu.

VEZANE VIJESTI

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo
Mirza Avdić zaigrao u Mejdanu

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

Krajem decembra u Sarajevu

NAJČITANIJE