SportKošarkaIgokea savladala Široki i odbranila trofej osvajača Kupa 'Mirza Delibašić'

Igokea savladala Široki i odbranila trofej osvajača Kupa ‘Mirza Delibašić’

Košarkaši Igokee iz Laktaša odbranili su titulu osvajača Kupa “Mirza Delibašić”.

Igokea je u finalu ovog takmičenja deklasirala ekipu Širokog sa 76:49. U polufinalnim mečevima tim iz Laktaša je bio bolji od banjalučkog Borca sa 73:71, dok je Široki bio bolji od Bosne sa 71:65.

Igokea je do pobjede došla dosta lako, s obzirom da je rival uspijevao održavati rezultatski priključak samo do kraja prvog poluvremena.

Razlika u kvaliteti između ova dva tima došla je do izražaja u nastavku meča, kada su igrači Igokee zaigrali dosta jaču odbranu i natjerali protivnika na veliki broj grešaka, koji su potom pretvarali u brze i lake poene.

Igokeu su do pobjede predvodili Nikola Tanasković, Nikola Marić, Haris Delalić i Stefan Đorđević s po deset postignutih poena. U timu Širokog istaknuo se Daishon Knight s 14 poena.

Igosima je ovo deseti naslov u Kupu BiH, a osmi u posljednjih deset godina.