SportRukometHrvatska i Srbija izborili nastup na Svjetskom prvenstvu

Hrvatska i Srbija izborili nastup na Svjetskom prvenstvu

Hrvatski rukometaši opravdali su ulogu favorita i s dvije uvjerljive pobjede protiv Finske izborili su plasman na Svjetsko prvenstvo koje će se od 11. do 29. siječnja 2023. održati u Švedskoj i Poljskoj.

Hrvatska je prije tri dana pobjedom u Vantii (34-21) praktički izborila odlazak na SP, a Varaždinu je u subotu odradila formalnost i uvjerljivom pobjedom 36-22 (18-10) potvrdila plasman na 15. uzastopno svjetsko prvenstvo.

Bila je to utakmica u kojoj pitanje pobjednika niti jednog trenutka nije bilo upitno, svi su dobili priliku pa se čak 13 hrvatskih igrača upisalo među strijelce.

Hrvatska je već na poluvremenu imala osam golova razlike (18-10), a u nastavku je samo povećala prednost.

Rukometaši Srbije svladali su Sloveniju rezultatom 23:20 i plasirali se na Svjetsko prvenstvo.

Podsjetimo, reprezentacija Srbije je u prvom meču u Sloveniji slavila rezultatom 34:31 i stekla lijepu prednost pred uzvrat u Kragujevcu.

Svjetsko prvenstvo u rukometu igra se od 12. do 29. siječnja, a domaćini će biti Švedska i Poljska.