SportHrvaticama historijska bronza na Evropskom prvenstvu

Hrvaticama historijska bronza na Evropskom prvenstvu

Ženske reprezentacije Hrvatske i Danske odigrale su svoj meč za treće mjesto na Evropskom prvenstvu u rukometu za žene, a Hrvatice su slavile sa 25:19 i tako osvojile historijsku bronzanu medalju.

Bile su Hrvatice autsajder protiv Danske pred ovaj duel, ali su iznenadile i potpuno zasluženo savladale ovog dosta jakog protivnika.

Na poluvremenu je rezultat bio neriješen, ali u nastavku Hrvatice igraju fantastično, posebno u odbrani i dolaze do slavlja.

Najbolje su danas u dresu susjeda bile Ježić i Posavec sa po 5 golova, dok je Mostarka Ćamila Mičijević postigla tri pogotka.