SportHertha na krilima Ibiševića razbila Union u gradskom derbiju

Hertha na krilima Ibiševića razbila Union u gradskom derbiju

Vedad Ibišević nakon dvomjesečne pauze zbog pandemije korona virusa igra kao preporođen, a večeras je briljantnom igrom nosio svoju Herthu do pobjede u gradskom derbiju sa Union Berlinom (4:0).
Pokazao je Vedator kako mu godine ne mogu ništa, te da Jurgen Klinsmann nije imao pravo kada ga je zapostavljao u prvom dijelu sezone, kada se Hertha mučila.

Dolaskom Bruna Labbadije, Ibiševićevog starog znanca iz Stuttgarta, vratilo se samopouzdanje kod bivšeg Zmaja, te on povjerenje koje mu Labbadija pruža opravdava i uzvraća mu na najbolji mogući način.

Večeras je Ibišević u 51. minuti načeo mrežu Union Berlina, kada je sjajno glavom pogodio za 1:0 nakon idealnog centaršuta Plattenhardta, a samo minut poslije Vedo šalje fantastičnu loptu za Lukebakija, koji zaobilazi golmana gostiju Gikiewicza i matira ga za 2:0.

Igrala se 61. minuta kada Ibišević upisuje svoju drugu asistenciju na utakmici, a ovaj put je sjajno, kao na tacni, ostavio loptu Cunhi, koji sa ivice kaznenog prostora pogađa za 3:0.

Do kraja se u listu strijelaca upisao i defanzivac Boyata, koji je postavio konačnih 4:0. Treba dodati kako je Ibišević na kraju proglašen i za igrača utakmice. Potpuno zasluženo.

Tako Hertha bilježi nestvaran start nastavka sezone, pošto je prošlog vikenda sa 3:0 u gostima savladala Hoffenheim. Dakle, u dvije utakmice Stara dama iz Berlina ima dvije pobjede uz gol razliku od 7:0.

Impresivno, skoro onoliko koliko i igra Vedada Ibiševića u ove dvije utakmice!