SportGrađani rutinski slavili u Burnleyju

Građani rutinski slavili u Burnleyju

Manchester City je sinoć na Turf Mooru stigao do laganog trijumfa protiv domaćeg Burnleya rezultatom 1:4.
Pokazali su Građani u ovom susretu kako su mnogo kvalitetniji tim, a sjajan meč je odigrao Gabriel Jesus, koji je postigao dva pogotka.

On je načeo mrežu Burnleyja u 24. minuti na asistenciju Davida Silve, a povisio je i na 0:2 u 54. minuti. Ovaj put mu je asistirao Davidov prezimenjak Bernardo.

Treći pogodak gostiju s Etihada djelo je Rodrija u 68. minuti, da bi u finišu utakmice vidjeli još dva gola, po jedan na obje strane.

Prvo je Mahrez lijepim golom s distance pogodio za 0:4 u 87. minuti, a dvije minute poslije Robbie Brady postiže utješni gol za Burnley i postavlja konačnih 1:4.

Građani su tako stigli na drugu poziciju, ali imaju utakmicu više od trećeplasiranog Leicestera, koji ima isti broj bodova.

Liverpool je prvi sa osam bodova viška u odnosu na City i također ima utakmicu manje od Građana.

Sjajni Crystal Palace s igračem manje slavio protiv Bournemoutha i stigao do petog mjesta

Prvi meč 15. kola engleske Premier lige donio nam je jako uzbudljivu utakmicu na Selhurst Parku, gdje je Crystal Palace dočekao Bournemouth i na kraju slavio s minimalnih 1:0.

Domaći su u 19. minuti ostali s igračem manje nakon izuzetno oštrog starta Sakhoa, koji je zaradio direktan crveni karton.

Činilo se da će Palace teško ostati neporažen u ovom meču, od tada je Bournemouth dominirao i držao loptu u svom posjedu, ali nije napravio ništa konkretno.

Palace je svoju šansu iskoristio u 76. minuti i pogotkom Schluppa stigao do velika tri boda.

Sada je Palace na petom mjestu sa 21 bodom, dok Trešnjice ostaju dvanaestoplasirane sa pet bodova manje.