SportDržavni TimFutsal juniori kvalifikacije završili na drugome mjestu

Futsal juniori kvalifikacije završili na drugome mjestu

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine do 19 godina poražena je od Francuske u Širokom Brijegu sa 3:5 (3:3) i tako osvojila drugo mjesto u grupi 5 Kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Francuska je sa maksimalnih 9 bodova osvojila prvo mjesto i osigurala plasman na završni turnir koji će se igrati u Hrvatskoj u septembru ove godine.

“Zmajići” su poveli u 5’ kada je golman Kerim Salihović daleko ispucao loptu ispred svog gola, a Mario Kolobarić glavom postigao pogodak. Isti igrač je u 9’ ponovo bio strijelac, ali ovoga puta je loptu poslao u u svoju mrežu, nakon što je neuspješno pokušao da presiječe jedno ubacivanje Francuza. Potpuni preokret desio se u 14’ nakon kornera koji je izveo Marouanne Rezzoug, Yanis Erraddaf je bio precizan i poslao loptu uz samu stativu. Samo minut kasnije BiH je poravnala rezultat. Alem Kadić je dobio loptu na 12-13 metara od gola, lijepo se okrenuo i snažnim i preciznim udarcem postigao drugi gol za svoju reprezentaciju. Kadić je bio strijelac i minutu kasnije. Iz uigrane akcije nakon jednog auta, Kadiću je ostao lakši dio posla nakon preciznog dodavanja od strane Mateja Kreze. U 19’ minutu Eliott Kolski je poravnao rezultat na 3:3, nakon brze polukontre.

Francuska je ponovo prešla u vodstvo u 28’ pogotkom Mamady Kouyatea, koji je iskoristio grešku u odbrani Srđana Čatića. Konačnih 5:3 postavio je Ayoub Asname sa igračem više u posljednjim trenucima utakmice.

U drugom susretu u ovoj grupi Grčka je pobijedila Azerbejdžan sa 11:3. Na kraju, Francuska ima 9 bodova, Bosna i Hercegovina 6, Grčka 3, a Azerbejdžan je bez bodova.

Bosna i Hercegovina – Francuska 3:5 (3:3)

Dvorana: SD „Pecara“ Široki Brijeg

Sudije: Peter Nurse (Engleska), Nicola Manzione (Italija) i Norbert Szilágyi (Mađarska),.

Golovi: 1:0 Kolobarić (5’), 1:1 Kolobarić (ag.) (9’), 1:2 Erraddaf (14’), 2:2 Kadić (15’), 3:2 Kadić (16’), 3:3 Kolski (19’), 3:4 Kouyate (28’) 3:5 Ayoub Asname (40’).

Crveni kartoni: Ristić (29’), Kadić (40’) (BiH), Rezzoug (32’) (Francuska)

Bosna i Hercegovina: Kerim Salihović, Alem Kadić, Miloš Todorić (kap.), Ahmed Kadić, Matej Krezo, Denin Jukić, Anel Sprečo, Slaven Ristić, Srđan Čatić, Emin Ćupina, Vedad Subašić, Mario Kolobarić. Selektor: Ivo Krezo.

Francuska: Sampiero Veni, Ayoub Asname, Marouane Rezzoug, Gora Diop (kap.), Hakan Bulbul, Jules Phelippeau, Yanis Erraddaf, Mamady Kouyate, Eliott Kolski, Ibrahima Doucoure, Simon Bugnet, Yoaquim Belaib, Lemoyne. Selektor: Clément Lerebours.