SportFudbaleri Reala pobijedili Celtu

Fudbaleri Reala pobijedili Celtu

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su na gostovanju u Vigu Celtu sa 3:1, u utakmici 28. kola španskog prvenstva.

Real je stekao dva gola prednosti zahvaljujući dvostrukom strijelcu Karimu Benzemi, koji je postigao golove u 20. i 30. minutu. Santi Mina postigao je gol za Celtu u 40. minutu, a konačan rezultat postavio je Marco Asensio u trećem minutu nadoknade vremena.

Real je ostvario 18. pobjedu u Primeri i drugi je na tabeli sa 60 bodova, tri boda manje, ali i utakmicom više od prvoplasiranog Atletico Madrida.

Celta je pretrpila 10. poraz i zauzima 11. mjesto na tabeli sa 34 boda.

Ranije su Atletico Madrid i Eibar odigrali neriješeno 1:1.