SportNogometFrancuzi slavili protiv Belgije

Francuzi slavili protiv Belgije

Sinoćnjim mečevima finaliziran je drugi dan u kom su se odigravali mečevi drugog kola UEFA Lige nacija.

Francuska je na svom terenu slavila protiv Belgije rezultatom 2:0. Strijelac prvog pogotka na meču bio je Kolo Muani u 29. minuti. U 57. minuti Dembele, koji je bio asistent kod prvog gola, udvostručio je prednost “Trikolora”. Nakon sjajne solo akcije, snažno je šutirao i zakucao loptu pod prečku gola Casteelsa. Na taj način, postavio je i konačni rezultat meča.

U drugom meču divizije A, Italijani su došli do pobjede od 2:1 protiv Izraela. Za Italiju su pogađali Frattesi i Kean, a za Izrael Abu Fani.

Crna Gora doživjela je novi poraz. Ovoga puta, od izabarnika Roberta Prosinečkog bila je bolja ekipa Velsa. Gosti su slavili sa 2:1.

Slovenci su u duelu protiv Kazahstana slavili sa ubjedljivih 3:0. Junak meča bio je 21-godišnji napadač Leipziga, Benjamin Šeško, koji je postigao hat-trick.