SportNogometFrancuska osvajač Lige nacija

Francuska osvajač Lige nacija

Selekcija Francuske je drugi osvajač UEFA Lige nacija, te su sa trona skinuli Portugal.

Francuzi su u finalu porazili Španjolsku 2:1, a finale je odigrano u Milanu na stadionu San Siro.

Igrači Furije i Trikolora su ostali dužni u prvome dijelu koje je završeno bez golova.

U 63. minuti Theo Hernadez je pogodio gredu, a 20-tak sekundi kasnije Mikel Oyarzabal pogađa za vodstvo Furije.

Radost Španjolaca trajala je samo dvije minute jer je Benzema poravnao na 1:1 i ovo mu je 33. gol za Francusku.

U 80. minuti preokret Francuza. Nakon odlične akcije i asistencije Thea Hernadeza, gol za pobjedu postiže Kylian Mbappe.

Probali su Oyarzabal i Yeremi Pino, ali je Lloris oba puta obranio.

Francuska je nadomak plasmana na Svjetsko prvenstvo u Kataru gdje će braniti titulu, dok će Španjolska voditi veliku borbu sa Švedskom u skupini B. Furija do kraja kvalifikacija gostuje Grčkoj, te u posljednjoj utakmici dočekuje Švedsku.

Treće mjesto u Ligi nacija je osvojila selekcija Italije koja je porazila Belgiju 2:1, a utakmica je odigrana u Torinu na stadionu Juventusa.

Izbornici su kombinirali sa sastavima, te su priliku pružili igračima koji inače ne igraju u prvih 11, a bolje su se snašli Azzuri.

Golove za Italiju su postigli Barela i Berardi sa bijele točke, dok je za Belgiju prvi gol u nacionalnom dresu postigao Charles De Katelaere igrač Club Bruggea.

Obje momčadi su bez poraza i u dobroj prilici da izbore plasman na Svjetsko prvenstvo. Italija je prva u skupini C, a Belgija na vrhu skupine E.