SportNogometFOTO&VIDEO: NK Zvijezda - NK Bosna 1:0, utakmica završena ranije zbog nevremena

FOTO&VIDEO: NK Zvijezda – NK Bosna 1:0, utakmica završena ranije zbog nevremena

Ipak, to bi bilo sve od informacija koje smo uspjeli dobiti iz Gradačca za vas, dragi naši čitaoci. Na kraju možemo dati samo neke kratke zaključke na utakmicu koju ste imali priliku pratiti na vašem portalu Visoko.co.ba.

U prvom poluvremenu imali smo priliku da gledamo jednu zaista ravnomjernu igru, sa dobro izbalansiranim odnosnom snaga na oba kraja terena, te su se i s jedne i s druge strane nanizale prilike za oba tima, ali bez promjene rezultata. Bosna je doživjela peh pred kraj prvog poluvremena, kada je povrijeđen Muharemović, koji je naposlijetku i prevezen u bolnicu u Tuzli, gdje će mu biti ukazana dodatna pomoć. Pretpostavljamo da se radi o obnovljenoj povredi ramena iz prošle sezone. Njega je zamijenio još jedan debitant, Selimović.

Također, pred kraj prvog poluvremena počela je padati i jaka kiša, koja će kasnije biti razlog prekida utakmice.

Na početku drugog poluvremena gledamo smušenu igru na obje strane, a glavni razlog jeste obilan pljusak, koji je u potpunosti ugrozio sve uslove za igru na terenu u Gradačcu i rastjerao veliki broj navijača.

Utakmica je prekinuta u 53. minutu, nakratko, a zbog loših vremenskih prilika, ali se nastavila iako je teren pretvoren u bazen, a vidljivost postala minimalna. Čak pored terena nije bilo ni pomoćnog osoblja koje inače pomaže igračima i sudijama.

U 66. minuti, nakon smušene igre Bosne i gužve u šesnaestercu, te očiglednog prekršaja nad Bekanom koji nije dosuđen, domaći su poveli sa 1:0, što će biti na kraju i dovoljno za pobjedu danas. Nakon pogotka uslijedila je i salva prigovora sa klupe Bosne te nekoliko žutih kartona, a Bosna ih je danas dobila ukupno 6, dok je Zvijezda dobila samo jedan i pored dosta grube igre u prvom poluvremenu.

Glavni sudija meča, Vedran Marčinko i glavni delegat, Halim Stupac i pored vidljivih nedostatak od 50 minute i loših uslova na terenu, čekali su 75. minutu kako bi utakmica bila proglašena regularnom, nakon čega je sudija odsvirao kraj pri rezultatu 1:0 za domaće.

NK Bosna je u ovom susretu svakako prošla loše i vjerujemo da će u narednim danima uslijediti žalba na suđenje i uslove na terenu, te ćemo čekati rasplet situacije kako bismo vas izvijestili o daljim aktivnostima visočkog kluba.

Sa vama je danas bio vaš komentator Enes Hodžić i Adis Hajlovac, reporter sa terena u Gradačcu, a nadamo se da ste uživali u ovom prenosu, te da ćete i narednog vikenda biti uz vaš portal Visoko.co.ba, koji vam donosi prenose uživo utakmica visočkog tima u okviru Prve lige FBiH.

U nastavku pogledajte rezultate sa ostalih utakmica, koje su također završene, te fotogaleriju sa svim fotografijama iz Gradačca.

Novi Travnik – Rudar Kakanj 2:2

Zaista težak dan za stručni štab NK Bosna Visoko, ali i za igrače. Bosna je ostala bez Muharemovića, koji je povrijeđen u finišu prvog poluvremena, zatim mnogo žutih kartona su gosti dobili na ovoj utakmici u Gradačcu, a na kraju, kao šlag na tortu, nakon očiglednog prekršaja nad golmanom Bekanom primaju jeftin pogodak.

Povrh svega toga desetak minuta prije kraja glavni sudija svira kraj utakmice zbog nevremena, iako je realno bilo da se utakmica prekine mnogo ranije, čak nekih 20 minuta ranije, jer je teren bio pretvoren u bazen.

Sve u svemu, nova, druga po redu pobjeda za ekipu NK Zvijezda, koja je imala mnogo više sreće u ovoj utakmici.

Vjerovatno će biti uložena i neka žalba NK Bosna Visoko na uslove i suđenje, te zasigurno možemo očekivati zanimljiv rasplet do kraja vikenda i naredne sedmice.

Dok čekamo nešto više detalja od našeg reportera sa terena, pogledat ćemo rezultate u ostalim utakmicama.

Bratstvo – Branitelj 3:0

Novi Travnik – Rudar Kakanj 2:1

OZNAČEN KRAJ UTAKMICE U GRADAČCU ZBOG NEVREMENA

78’ – U ovim trenucima novi prekid zbog nevremena u Gradačcu. Zaista, uslovi na terenu su katastrofalni i nemoguće je bilo igrati i prethodnih 15-ak minuta, ali eto glavni sudija tek sada svira prekid.

Trenutno su u toku konsultacije između delegata i sudija.

75’ – Još svega 15 minuta ostalo je do kraja utakmice u Gradačcu. Uslovi na terenu su katastrofalni, linije se ne vide, teren je pretvoren u bazen, a ni vidljivost nije baš najbolja. Čak nema ni pomoćnog osoblja na stadionu koje bi dohvatilo lopte koje izađu van terena.

Sve u svemu, katastrofalni uslovi, što je jedan od glavnih razloga zašto Bosna gubi protiv Zvijezde 1:0.

73’ – Nervoza se uvukla u redove visočke Bosne. Novi žuti karton, ovog puta za Amara Kadića.

70’ – Izmjena u redovima Bosne. Iz igre izlazi Hodžić, a na teren će, u potrazi za pogotkom, istrčati Klarić.

Stadion u Gradačcu je zaista očajan i prepun vode, te je izuzetno teško igrati u ovim uslovima, a klizava lopta i loš teren, pored faul nad Bekanom, glavni su krivac što Bosna gubi u ovim trenucima.

66’ – Nakon gužve u šesnaestercu gostiju Zvijezda je uspjela da kreira neku priliku, te nakon očitog prekršaja nad golmanom Bosne, koji sudija nije dosudio, domaći postižu pogodak za vodstvo.

U ovim trenucima salva prigovora iz redova Bosne pa redom žute kartone dobijaju Bekan, Čiva i, na klupi, Mirvić.

Strijelac ovog pogotka je Srđan Savić.

64’ – Domaći nekako uspijevaju da kreiraju kakve-takve prilike, pa je uslijedio još jedan slobodni udarac za Zvijezdu, koji je bio potencijalna opasnost po gol Bosne, ali Bekan još jednom siguran, te izbija ovu loptu.

61’ – Veoma loši uslovi u Gradačcu, katastrofalna igra usljed veoma lošeg vremena. Linije su nevidljive, a teren je prepun vode, stoga je i igra veoma loša te se gotovo ništa ne dešava na terenu.

Prema opisu našeg reportera igra u nastavku utakmice je živa patnja.

57’ – Ipak igra je tek nakratko prekinuta i utakmica se nastavila unatoč očajnim uslovima i slaboj vidljivosti. Nadamo se da se niko neće povrijediti.

Na ostalim terenima je izuzetno zanimljivo i stanje se mijenja iz minuta u minut. Donosimo vam rezultate sa ostalih utakmica.

Bratstvo – Branitelj 0:0

Čapljina – Podgrmeč 0:0

Zvijezda – Bosna Visoko 0:0

Metalleghe – Radnički 0:1

53’ – UTAKMICA U GRADAČCU JE PREKINUTA.

Zbog jakog pljuska i nevremena koje je krajem prvog poluvremena zahvatilo Gradačac utakmica između Zvijezde i Bosne je prekinuta, te u ovom trenutku nema više igre na stadionu. Kako javlja naš reporter linije na stadionu se nikako ne vide, a teren je sada više nalik na bazen nego li na nogometni teren.

U nastavku više informacija, stoga ne napuštajte vaš portal Visoko.co.ba.

52’ – Slobodan udarac za ekipu domaćih. Bekan na golu Bosne ponovo siguran.

48’ – Nakon prekršaja žuti karton dobija Mustafa Mujezinović.

46’ – Prema informacijama koje dobijamo iz stručnog štaba Bosne, Muharemovića u ovim momentima prevoze za Tuzlu, gdje će mu biti ukazana pomoć. U pitanju je teška povreda, te želimo sve najbolje ovom mladom igraču.

POČETAK DRUGOG POLUVREMENA: Sudijskim zviždukom počelo je drugo poluvrijeme utakmice između NK Zvijezda i NK Bosna u Gradačcu, gdje smo imali priliku gledati sjajnih prvih 45 minuta. Nadamo se da ćemo i u nastavku pratiti zanimljivu utakmicu i da će Bosna preuzeti inicijativu i tako postići pogodak koji bi značio tri vrijedna boda u gostima.

Jak pljusak je u ovim trenucima zaprijetio i da utakmica bude nakratko prekinuta, a navijači napuštaju tribine u potrazi za zaklonom.

Pratite prenos utakmice samo na vašem portalu Visoko.co.ba, a sa vama je Enes Hodžić, vaš komentator.

bosna gradacac kisa (1)

Nakon prvih 45 minuta u Gradačcu možemo zaključiti da smo gledali zaista sjajno prvo poluvrijeme, u kome su obje ekipe imale nekoliko prilika da povedu, te omjer snaga od 50:50 govori i o dobroj igri na sredini terena.

Nažalost, u finišu prvog poluvremena u redovima Bosne povrijeđen je Muharemović, koji je prevezen u bolnicu, te se nadamo da će sve biti uredu s njim. Njegova zamjena, Selimović dostojno je priveo kraju igru u prvom poluvremenu.

Također, dobro se pokazao i debitant Daniel, koji je imao čak i jednu priliku za gol, ali će morati još malo poraditi na odbrani, budući da je su Mujkić i on u finišu poluvremena imali jedan propust koji je Bosnu zamalo koštao gola.

Sve u svemu, zadovoljavajuća igra Bosne u gostima i sjajno prvo poluvrijeme na stadionu u Gradačcu, gdje nas sigurni smo očekuje i uzbudljivih 45 minuta u nastavku utakmice.

Slijedi kraća pauza, a do tada pogledajte rezultate na ostalim terenima i video sa vezanim odbranama Bekana u samom finišu prvog poluvremena.

Goražde – Jedinstvo 1:0

Budućnost – Orašje 1:1

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: U ovim trenucima završeno je i prvo poluvrijeme utakmice NK Zvijezda – NK Bosna u Gradačcu. Rezultat nakon sjajnog prvog poluvremena je i dalje onaj početni, 0:0, a u nastavku donosimo kratku analizu prvog poluvremena

45’ + – Bekan na golu Bosne je sjajno raspoložen danas i ima još jedan od svojih dana kada brani sve. Nakon prekida i sjajnog centaršuta domaćih, te šuta glavom Bekan je dva puta zaredom odbranio i sačuvao gol svog tima. Nadamo se da će tako ostati i do kraja.

45’ + – U samom finišu prvog poluvremena derbija kola između ekipa Budućnost i Orašje, Budućnost je poravnalo rezultat i sada je rezultat 1:1.

45’ – Glavni sudija meča dosudio je nadoknadu od 4 minute. U ovim trenucima jaka kiša pljušti u Gradačcu, čime je pokvarena sjajna utakmica, ali nadamo se da će do početka drugog poluvremena stanje biti bolje.

43’ – Bliži nam se kraj prvog poluvremena na utakmici NK Zvijezda – NK Bosna u Gradačcu. Nema nekih većih promjena i omjer snaga na terenu je još uvijek 50:50, a nižu se prilike i na jednoj i na drugoj strani, te je teško kazati ko bi mogao izvući 3 boda na kraju.

Na ostalim terenima je u proteklih 15 minuta došlo do promjena, pa tako je u 32. minuti utakmice GOŠK poveo protiv Sloge iz Ljubuškog i to golom Odaka. Radnički je na gostovanju u Jajcu, kod Metalleghe-a poveo golom Kuduzovića, dok Novi Travnik u utakmici protiv Rudara ima vodstvo od 2:0.

42’ – Daniel i Mujkić ispadaju i prave strašnu grešku, ali na svu sreću Bekan je ponovo na nivou svoje dužnosti te nakon oštrog šuta Đorđevića u lijevi ugao brani i čuva i dalje rezultat u egalu.

40’ – Muharemović je ipak teže povrijeđen, te nakon prekida i ukazane pomoći hitna pomoć ga prevozi u bolnicu, te se nadamo da ćemo uskoro imati informacije o stepenu povrede i nadamo se da će sa Muharemovićem biti sve u redu.

Umjesto njega na terenu je još jedan debitant, Fahret Selimović, koji je bivši igrač Dudelange-a iz Luxemburga.

36’ – Nakon sjajnog kontranapada Zvijezde, u situaciji 1 na 1, u duelu sa Brkovićem golman gostiju iz Visokog izlazi kao pobjednik, te otklanja opasnost, ali nakon ovog napada na terenu je ostao ležati Muharemović.

Prema javljanju našeg reportera izgleda da je došlo do povrede ramena, što bi mogao biti novi peh za Bosnu, budući da bi to bila obnovljena povreda koja je Muharemovića prošle godine koštala neigranja cijele jedne polusezone.

Trener Memić na zagrijavanje je poslao Klarića i Selimovića

29’ – Faul na sredini terena. Čomaga u redovima Bosne dobija žuti karton. Također u redovima Zvijezde žuti karton dobija Pejić.

Oko 50 navijača Zvijezde sada bodre svoju ekipu i traže pogodak. A u ovom trenutku i kiša je počela da pada na stadionu u Gradačcu, pa je moguće da nastavak prvog poluvremena prođe nešto mirnije.

27’ – Nakon faula domaćih na samom rubu šesnaesterca Bosna je imala sjajnu priliku da centaršutom uposli nekog igrača i dođe do vodstva. Hodžić je sjajno centrirao loptu, koja dolazi do novog igrača Bosne, Dany-a, ali je nakon njegovog šuta glavom glavni sudija meča dosudio faul u napadu. Bosna polagano, ali sigurno, preuzima inicijativu.

25’ – Oštar centaršut pred gol Bosne i vrlo nezgodna lopta, ali i Bekan je na nivou, te izlazi pravovremeno i kupi ovu loptu.

Trenutni omjer snaga na terenu je 50:50, ali uz činjenicu da zbog malo bolje terenske inicijative Zvijezda ima posjed lopte na svojoj strani.

bosna gradacac (1)

23’ – Nekoliko brzih i kratkih dodavanja, a zatim sjajno dodavanje Čabaravdića i Čive dovelo je do prilike za Bosnu, ali Hinović na golu Zvijezde ponovo sjajan i na nivou, te brani ovaj šut.

19’ – Prva izgledna prilika za domaću ekipu, ali je sviran off-side te nema ništa od gola.

Ekipa Bosne, pored terenske inicijative Zvijezde, ima solidnu igru i gosti dobro kombinuje, ali ponovo u završnici fali malo više koncentracije.

Trenutno na ostalim terenima nema promjena, osim u derbiju kola gdje se sastaju Budućnost i Orašje, gdje je Orašje nakon samo 6 minuta povelo golom Maroševića.

16’ – Domaća ekipa ima sjajnu igru u prvih petnaest minuta utakmice i terenska inicijativa je na njihovoj strani. Oštra i gruba igra domaćina, te nekoliko grubih, vezanih prekršaja doveli su do nervoze u redovima Bosne.

No, sve to nije dovelo do promjene rezultata, te je u Gradačcu još uvijek rezultat 0-0, a jedinu ozbiljniju priliku imala je Bosna u desetom minutu, nakon šuta Čive.

10’ – Čiva je imao sjajnu priliku da dovede Bosnu u vodstvo, ali nakon njegovog zaista odličnog šuta Hinović sigurno brani.

3’ – Na samom početku oštra igra domaćih igrača, koji žele “na prepad” da pokušaju doći do brzog gola. Čak tri faula su napravljena u prva tri minuta, od čega dva nad Handžićem.

Unatoč lošem vremenu na tribinama se nalazi negdje oko 500 gledalaca.

Teren mokar, ali solidan i itekako spreman za igru.

Zvijezda igra u sljedećem sastavu: Hinović, Zvinić, Islamagić, Pliska, Đorđević, Mišan, Pejić, Ristić, Savić, Brković, Lazarević, a na klupi Zvijezde sjede: Brkić, Isanović, Pirić, Čolić, Fačić, Šerbečić, Asanović.

Glavni trener ekipe jeste Nedim Jusufbegović.

16:30 = 1’ – Počela je utakmica između NK Zvijezda i NK Bosna.

16:10 – Na terenu su i igrači domaćina NK Zvijezda, koji se također pripremaju za utakmicu. Zvijezda je, u principu, dobar sastav i vrlo neugodan protivnik, posebno kada igraju na domaćem terenu. Razlog lošeg rezultata u prva četiri kola jeste i loš raspored, te činjenica da su od 4 utakmice na 3 bili gostujuća ekipa.

Najopasniji napad imaju preko desnog krila, gdje igra izuzetno brz i snažan igrač Zvonić, koji je uvijek prijetnja za odbranu, te također dobro izvode prekide.

Također, pouzdani golman Hinović je još jedna prednost ove ekipe.

16:05 – Igrači Bosne su trenutno na terenu i pripremaju se za utakmicu koja počinje u 16:30 sati. U nastavku pogledajte fotogaleriju sa zagrijavanja iz Gradačca.

15:55 – Još samo nekih pola sata ostalo je do početka utakmice u Gradačcu gdje se, u okviru petog kola Prve lige Federacije BiH, sastaju NK Bosna Visoko i NK Zvijezda Gradačac. Već ranije smo govorili o učinku ove dvije ekipe u dosadašnjem toku prvenstva, Bosna je trenutno na 3. mjestu, a Zvijezda na 9., te će ovo za Bosnu biti jedno veoma zanimljivo gostovanje u kojem će tražiti nove bodove za ostanak na vrhu tabele.

Trenutno je u toku sastanak stručnog štaba i igrača NK Bosna, pred zagrijavanje, a kako javlja naš reporter iz Gradačca Bosna izlazi u dosta ofanzivnom sastavu, pa će tako u prvom timu zaigrati: Bekan, Mujezinović, Kadić, Mujkić, Dany, Muharemović, Čomaga, Handžić, Čiva, Hodžić A. i Čabaravdić.

Trener Bosne, Faruk Dedić, u toku utakmice na raspolaganju će imati još i: Šukriju, Mirvića, Klarića, Tekešinovića, Selimovića, Karavelića i Alimanovića, koji danas sjede na klupi.

Uskoro nas, od 16:30 sati, očekuje početak utakmice, stoga ostanite uz vaš portal Visoko.co.ba, koji za vas donosi ekskluzivan prenos ove utakmice iz Gradačca.

bosna zvijezda gradacac

UVOD: Nakon sjajne prošlosedmične partije, u kojoj su dobrom igrom i timskim zalaganjem u odbrani igrači visočke Bosne uspjeli da ostvare trijumf i savladaju favorizirani NK Metalleghe BSI iz Jajca sa 2:0, ovog vikenda Bosnu očekuje gostovanje u Gradačcu, kod vrlo neugodne ekipe NK Zvijezda.

NK Zvijezda se trenutno nalazi na 9. mjestu tabele, sa gol razlikom 3:4, te je u prethodno odigrana četiri kola Prve lige FBiH uspjela ostvariti učinak od jedne pobjede, jednog poraza i dva remija, koji ukupno vrijede 5 bodova. Ali i pored ove statistike treba imati na umu da će igrači NK Bosna Visoko morati zaista svojski da se potrude, kako bi trijumfovali danas u Gradačcu i odnijeli bodove vrijedne samog vrha tabele.

NK Bosna se, inače, nakon četiri kola nalazi na 3. mjestu tabele, sa gol razlikom 6:2 i omjerom od 3 pobjede i jedan poraz, koji ukupno vrijedi 9 bodova.

Također, ovo će biti prilika za Bosnu da se očuva na samom vrhu tabele, te čak da napravi i pomak ka gore, budući da se u derbiju ovog kola u Banovićima sastaju dvije prvoplasirane ekipe, Budućnost i Orašje.

kamy ntankeu yves danielPored ovog novost u redovima NK Bosna Visoko je i novi igrač Kamy Ntankeu Yves Daniel, koji je napokon dobio sve potrebne dozvole od Nogometnog saveza BiH i koji će danas ubilježiti svoj prvi nastup, iako je prije početka sezone predstavljen kao jedno od pojačanja.

Sve u svemu, očekuje vas zaista zanimljivo sportsko popodne na vašem portalu Visoko.co.ba, stoga ne propustite da nam se, za vrijeme dok pratite košarkašku reprezentaciju BiH na Eurobasketu, priključite i u prenosu uživo utakmice iz Gradačca, a kroz koju će vas komentarom voditi Enes Hodžić.

Dakle, 16:30 sati, portal Visoko.co.ba, prenos uživo utakmice između NK Bosna Visoko i NK Zvijezda Gradačac. Budite sa nama.