Nakon zaista sjajnih 90 minuta na stadionu Luke u Visokom možemo biti zadovoljni današnjom predstavom igrača visočke Bosne, koji su tokom cijele utakmice imali inicijativu i stvarali prilike. Na kraju pobjeda i rezultat od 2:1 pokazali su kako Bosna zaista zaslužuju veliku pažnju i poštovanje, budući da su gosti došli u zaista dobrom sastavu.

Iako je Bosna u prošlom kolu poražena, to možemo pripisati samo lošem danu ovih sjajnih momaka, budući da u svakoj utakmici pokažu sjajne poteze i divljenja vrijednu borbu.

U narednom, 5. kolu Prve lige Federacije BiH Bosna će gostovati u Gradačcu, kod ekipe NK Zvijezda, gdje će Bosna tražiti nove bodove.

Da podsjetimo još jednom, Bosna je povela u 33. minutu, kada je nakon kontre gostujućeg golmana savladao Hodžić. S rezultatom 1:0 u korist Bosne se otišlo na odmor, iako je Bosna imala mnogo izglednih prilika do kraja poluvremena da poveća prednost.

Na početku drugog poluvremena žestok napad gostiju, koji ni nakon četiri uzastopno izvedena kornera nisu uspjeli da preokrenu rezultat, a odmah nakon toga slijedi kazna u vidu kontre igrača Bosne, nakon čega Hodžić zabija svoj drugi pogodak, za vodstvo od 2:0.

Ipak, na kraju utakmice presing gostiju se isplatio, te je u 79. minuti Gavrić pogodio mrežu Bosne, čime je postavio i konačni rezultat 2:1 u korist Bosne.

Ovog puta, u direktnom javljanju sa stadiona Luke, iz Visokog, sa vama su bili Senad Hajlovac i Enes Hodžić, u ulozi komentatora utakmice, a nadamo se da ćete nas pratiti i u narednim prenosima utakmica Bosne, koje možete pratiti samo na portalu Visoko.co.ba.

U ostalim susretima 1. lige FBiH postignuti su sljedeći rezultati:

Rudar K. 1-0 Goražde
Jedinstvo 0-2 Čapljina
Sloga Lj. 1-1 Budućnost
Orašje 2-0 Bratstvo
Podgrmeč 0-0 GOŠK

NK Bosna je trenutno na vrlo dobrom trećem mjestu sa 9 bodova iz 4 kola. Ispred nje se nalaze samo Budućnost i Orašje sa po 10, odnosno 12 bodova.

Sutra se igraju još dvije utakmice. Radnički dočekuje Novi Travnik, dok Branitelju u goste putuje Zvijezda iz Gradačca.

U nastavku pogledajte video, slavlje navijača Bosne nakon utakmice, te fotogaleriju sa najzanimljivijim trenucima.

KRAJ UTAKMICE: Nakon gotovo 5 minuta sudijske nadoknade, u veoma čudnoj završnici, Bosna ostvarila novi, treći po redu trijumf, pobijedivši NK Metalleghe BSI iz Jajca, na stadionu Luke Visoko, u okviru 4. kola Prve lige FBiH.

Krajnji rezultat 2:1 u korist Bosne.

90’ – Očekuje se posljednji zvižduk na stadionu Luke, za novu pobjedu Bosne. Preostale su još minute sudijske nadoknade.

89’ – Poništen gol gostiju. Linijski sudija dosudio off-side. Ali pritisak gostiju se i dalje nastavlja.

87’ – Nakon grubog starta gostujućeg igrača Hodžić, strijelac dva gola za Bosnu, povrijeđen. Umjesto njega u igru ulazi Mirvić.

85’ – Igra je nastavljena, a Handžić se vratio na teren. Još samo 5 minuta, plus sudijska nadoknada do kraja susreta na stadionu Luke. Bosna pred novim trijumfom.

83’ – Bosna u sjajnoj prilici da ponovo poveća vodstvo, ali golman gostiju ponovo brani. Ubrzo nakon toga prekršaj nad Handžićem, kojem se trenutno ukazuje pomoć na terenu.

bosna metalleghe handzic povreda

79’ – GOL! Gosti iz Jajca smanjili prednost na 2:1. Strijelac Gavrić.

78’ – Dolazi do svađe i čarki među igračima na terenu, a u tom trenutku neko od navijača ubacuje flašu na teren, nakon čega tu flašu sudija nosi delegatu utakmice.

Igra je nastavljena.

74’ – Korner za goste, ali nakon što je izveden Tekešinović sigurno izbacuje loptu vani.

71’ – Gosti su, nakon prekršaja zaradili, žuti karton.

70’ – Novi sudijski time-out za osvježenje. Zaista visoka temperatura i sjajna igra Bosne domaću publiku dovela do usijanja.

69’ – Čomaga zasluženo ispraćen aplauzom navijača. Na terenu umjesto njega Karavelić.

67’ – Hodžić ponovo prijeti golu gostiju, nakon sjajnog ubacivanja od Čabaravdića, ali golman brani pokušaj lobovanja.

65’ – GOOOL! Bosna vodi 2:0. Hodžić strijelac po drugi put!

Nakon dobre odbrane i izbacivanja lopte u aut, od golmana Bekana, Bosna je ponovo istrčala kontru, te je Hodžić predriblao čak i golmana, postigavši tako svoj drugi pogodak u ovoj utakmici, za definitivno vodstvo Bosne.

64’ – Gosti su definitivno odlučili da postignu pogodak. U ovim trenucima cijela igra premještena u šesnaesterac Bosne. Čak 4 kornera za redom za goste. Odbrana Bosne na visini zadatka danas.

61’ – Šansa za goste, ali odbrana Bosne danas radi sjajan posao, pa je i ova lopta počišćen iz šesnaesterca. Gosti polahko preuzimaju inicijativu.

58’ – Vrlo lijepa akcija Bosne, ali nažalost Čomagin udarac blokiran. I dalje Bosna vodi sa 1:0.

53’ – Sjajnu šansu za Bosnu propušta Handžić, lopta kod gostiju. Mujezinović se vratio u igru.

51’ – Napravljen prekršaj nad Mujezinovićem. Igra nastavljena, ali je Mujezinović još uvijek van terena gdje mu se ukazuje pomoć.

49’ – Nakon prekršaja slobodni udarac za goste iz Jajca. Bekan brani ovaj udarac i izbija loptu u aut.

bosna metalleghe 1

48’ – Šansa za Bosnu, Hodžić puca sa oko 15 m, ali golman gostiju brani ovaj udarac.

46’ – Počinje drugo poluvrijeme zaista zanimljive utakmice na stadionu Luke.

Veoma visoka temperatura sigurno će utjecati na igru obje ekipe u drugom poluvremenu, pa vjerovatno zbog umora možemo očekivati nešto slabiju igru, ali je to i razumljivo u ovim vremenskim uslovima.

U redovima Bosne na poluvremenu je došlo do izmjene, pa tako Handžić ulazi u igru umjesto Alimanovića. Gosti su iskoristili sve tri izmjene na poluvremenu.

_______________________________________________________________________

Bosna nakon prvih 45 minuta na stadionu Luke vodi protiv gostiju iz Jajca, ekipe Metalleghe BSI. Sjajna igra domaćih na obje strane terena okarakterisala je prvo poluvrijeme zaista sjajne utakmice, koja je prepuna prilika i dobrih poteza.

Hodžić je u 33. minuti, nakon kontre i sjajnog driblinga postigao gol i time donio vodstvo Bosni.

Nakon prvog poluvremena svakako da možemo očekivati još boljih i uzbudljivijih 45 minuta u nastavku utakmice.

Na ostalim terenima, u utakmicama 4. kola Prve lige FBiH rezultati su sljedeći:

Rudar – Goražde             0:0

Jedinstvo – Čapljina        0:0

Podgrmeč – GOŠK          0:0

Sloga – Budućnost         1:0

Orašje – Bratstvo           2:0

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Gotovo je prvih 45 minuta na stadionu Luke.

45’ + – Nakon izvedenog slobodnog udarca gostiju Bekan hvata loptu. Otklonjena opasnost.

44’ – Čulov dobija žuti karton nakon prekršaja. Slobodni udarac za goste sa 30-ak metara.

43’ – Gosti su izveli korner, svoj drugi po redu, ali odbrana Bosne radi odličan posao. Nema prilike za goste.

41’ – Još samo 4 minute, plus sudijska nadoknada do kraja prvog poluvremena. Bosna inicijativom pokazala kvalitet, gosti i pored presinga ne mogu da stvore izglednu priliku za gol, osim one u 30. minuti, kada je Bekan sjajno odbranio.

39’ – Gosti prave pritisak na igrače sredine terena i pokazuju inicijativu u napadu, ali i dalje bez izglednih prilika za gol.

33’ – GOOL! Bosna vodi 1:0. Gol je postigao A. Hodžić. Nakon sjajne kontre Bosna je u prednosti.

Nakon šanse za goste Čulov krade loptu i proslijeđuje je do Čabaravdić, koji je uposlio Hodžića, te nakon što je ovaj predriblao jednog odbrambenog igrača zabija za vodstvo Bosne.

30’ – Sjajna prilika za goste, ali Bekan na pravom mjestu.

Nakon prvih 30 minuta utakmice i dalje početni rezultat, 0:0. Prvih pola sata utakmice okarakterisali su Bosnina inicijativa i polukontre gostiju. Mnogo prilika na obje strane.

25’ – Zbog velike vrućine danas, na stadionu Luke, glavni sudija utakmice je dosudio time-out. Ipak možemo biti zadovoljni igrom koja je prepuna uzbuđenja i u kojoj nas zasigurno očekuju pogoci.

bosna 29 8 1

22’ – Nakon kontranapada Bosne, novi korner, treći po redu za domaćine.

21’ – Gosti polahko preuzimaju inicijativu, ali ipak nedovoljno da bi učinili korak više i postigli pogodak.

15’ – Nakon prvih 15. minuta možemo reći da je Bosna u sjajnoj formi, a inicijativa koju preduzimaju u napadu mogla bi potencijalno rezultirati ranim vodstvom.

Nekoliko stotina navijača na tribinama bodri Bosnu u borbi za treću pobjedu ove sezone.

navijaci bosna 29 8 (3)

14’ – Nakon kornera i kratke akcije, Krajišnik puca sa 16 m, ali lopta je u rukama gostujućeg golmana.

13’ – Bosna sjajno igra! Nakon prvog kornera, lopta se odbila i ponovo odlazi u korner, samo sa druge strane. Ponovo prilika za Bosnu. Korner će izvesti Krajišnik.

12’ – Udarac A. Hodžića sa nekih 20 m od gola. Lopta pogađa golmana. Nakon sjajne borbe Alimanović izborio korner za ekipu Bosne. Korner izvodi Hodžić.

8’ – Slab šut gostiju iz Jajca sa nekih 30 m. Lopta ide pored gola.

6’ – Bosna propušta 100% šansu. Na sjajno ubacivanje Čomage, Čabaravdić puca direktno u golmana. Bosna nadmoćnija u ovom trenutku.

1’ – U ovim trenucima glavni sudija utakmice označio je početak uzbudljivih 90 minuta na stadionu “Luke”, u utakmici između NK Bosna i NK Metalleghe. Na tribinama se nalazi nekoliko stotina navijača Bosne, a iako je vrijeme pretoplo zasigurno nas očekuje sjajno sportsko popodne u Visokom.

bosna metalleghe (2)

16:20 – Još svega 10 minuta je ostalo do početka utakmice 4. kola Prve lige FBiH na stadionu “Luke”, između ekipa NK Bosna i NK Metalleghe BSI. Obje ekipe su se pripremile za prvi zvižduk u ovoj utakmici i trenutno su na razgovoru u svlačionicama.

Napominjemo, Bosna danas nastupa oslabljena zbog odsustva Frljka i M. Hodžić, koji su povrijeđeni, a također odsutan je i Mujkić, koji je zaradio crveni karton u prošlom kolu.

Očekuje nas uzbudljivih sat i pol utakmice, stoga ne propustite prenos uživao samo na vašem portalu Visoko.co.ba.

15:30 – U okviru 4. kole nogometne Prve lige Federacije BiH, visočka Bosna danas, od 16:30 sati, na stadionu “Luke” dočekuje NK Metalleghe BSI iz Jajca.

Nakon sjajne prve dvije utakmice u kojima je Bosna slavila, te loše utakmice odigrane prethodnog vikenda protiv ekipe NK Novi Travnik, u kojoj je Bosna poražena sa minimalnih 1:0, danas nas zasigurno očekuje dobra utakmica i borba Bosne u želji za ostankom na samom vrhu tabele. Zbog toga ne propustite da pratite uživo tok utakmice samo na vašem portalu Visoko.co.ba.

Kao uvod u ovu utakmicu navest ćemo da je Bosna u protekla tri kola ostvarila učinak od dvije pobjede i jednog poraza, sa gol razlikom 4:1, te je tako ostvarivši 6 bodova “zasjela” na 4. mjesto tabele, dok su gosti iz Jajca igrali u nešto lošijoj formi ostvarivši tek jednu bosna metalleghe (2)pobjedu i dva remija u prethodna tri kola, uz gol razliku 2:1. NK Metalleghe BSI tako se nalazi na 6. mjestu tabele, sa ostvarenih 5 bodova, a prošlu utakmicu, kao domaćini NK Zvijezda, odigrali su neriješeno rezultatom 0:0.

NK Bosna Visoko danas će igrati utakmicu u sastavu: Bekan, Mujezinović, Kadić, Tekešinović, Krajišnik, Čulov, Čomaga, Čiva, Alimanović, Čabaravdić i A. Hodžić, dok će trener Faruk Dedić na raspolaganju još imati i rezerve: Šukrija, Karavelić, Klarić, Handžić, Tahiri, Mirvić i Raščić.

Ekipa Visoko.co.ba razgovarala je nakratko sa Hodžićem i Čabaravdićem prije nekoliko minuta i oni su nam kazali kako je ekipa u sjajnom raspoloženju, da očekuju dobru utakmicu, te da su sigurni da će u ovom susretu dati sve od sebe da ostvare pobjedu, što se i očekuje od njih.

Očekuje nas uzbudljivo sportsko popodne u Visokom, stoga nemojte propustiti prenos uživo na našem portalu.