SportRukometFOTO: Težak poraz Visočana u Tuzli: RK Sloboda - RK Bosna Centrotrans...

Analiza utakmice: Po završetku utakmice u tuzlanskom Mejdanu teško je pronaći riječi za pohvalu visočke ekipe, koja je u gotovo svim segmentima igre u ovoj utakmici pobacila, ne opravdavši svoju ulogu favorita u ovom susretu.

Prvih petnaestak minuta utakmice igralo se ravnopravno, uz blagu inicijativu domaće ekipe Slobode, koja će se kasnije pretvoriti u jaku igru i konačno pobjedu, nakon pet vezanih poraza.

Mladići u redovima visočke Bosne nisu se mogli oduprijeti jakoj odbrani i dobrom napadu na crti koji je Sloboda tradicionalno forsirala u ovoj utakmici, te je tako konačni rezultat od 30:15 pokazatelj ekipnog nezalaganja Visočana, koji su nažalost, pretrpjeli rezultatski težak poraz. No, ovakva igra je vjerovatno rezultat psihičkog i fizičkog pražnjenja ekipe koja iza sebe ima dvije odlične utakmice i pobjede protiv dva velika favorita, Konjuha i Dervente, što je sigurno dovelo do izvjesnog sloma u ovoj utakmici i na kraju poraza.

Svakako, ovakve oscilacije za jednu mladu ekipu, kakvu imaju Visočani, su normalne i teško je da momci koji predvode RK Bosna Centrotrans mogu cijelu sezonu odigrati na vrhunskom nivou, kao njihove starije kolege sa mnogo godina iskustva, ali će ovo biti jedna dobra škola za njihovu budućnost i budućnost rukometa u Visokom.

Pojedinačnu statistiku ovog puta nećemo iznositi, jer ovaj poraz je isključivo ekipni poraz i stoga je rezultat sam dovoljan pokazatelj igre.

No, Visočani će u želi za postizanjem velikog rezultata ove godine morati što prije zaboraviti ovu lošu epizodu u Tuzli, te će se morati okrenuti pripremi za naredne utakmice, u kojima će potražiti eventualni priključak sa ekipama iz vrha tabele.

Već narednog vikenda, tačnije u nedjelju, Visočani će na domaćem terenu, u KSC “Mladost” Visoko, dočekati ekipu RK Gračanica, u kojoj će RK Bosna Centrotrans također imati ulogu favorita, budući da se ekipa iz Gračanice nalazi tek na 13. poziciji, sa lošim skorom u posljednje dvije utakmice.

Važna je i napomena da će svi oni koji ne posjete KSC “Mladost” narednog vikenda imati priliku da utakmicu RK Bosna Centrotrans – RK Gračanica prate u direktnom prenosu na BHRT 1, od 15:25 sati.

Sa vama su ovog puta bili vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić, a mi se nadamo da ste uživali u ovom prenosu, unatoč porazu Visočana, te da ćete nastaviti pratiti vaš portal Visoko.co.ba, kao pravi izvor svih informacija iz Visokog.

Srdačan sportski pozdrav.

________________________________________________________________

KRAJ UTAKMICE: Završena je utakmica u tuzlanskom Mejdanu, u kojoj je domaća ekipa RK Sloboda savladala goste iz Visokog, rezultatom 30:15.

U nastavku slijedi opširna analiza današnje igre visočkog predstavnika u društvu najboljih rukometnih klubova BiH.

58’ – Dvije minute prije kraja utakmice situacija u Tuzli nepromijenjena. Domaći samo povećavaju svoju prednost, pa rezultat trenutno glasi 28:15.

53’ – Bosna i u drugom periodu nije pokazala naročitu inicijativu i želju za popravkom igre i rezultata, što u konačnici znači sigurnih 10 razlike za ekipu Slobode. Pravim navijačima kluba iz Visokog sigurno bi bilo teško gledati završnicu ove utakmice, u kojoj se Bosna pošteno namučila, bez nekog posebnog rezultata.

Definitivno, ovo nije ona ekipa koju smo gledali u prethodnom kolu protiv Dervente, a rezultat od 25 naprema 15, u korist domaćina, sam govori o poražavajućoj igri Visočana.

46’ – Iako se igra Bosne u drugom dijelu popravila teško je očekivati da se Visočani u potpunosti do kraja utakmice vrate u igru i da snize ovu prednost koju je ekipa Slobode stvorila u prvom poluvremenu. Trenutni rezultat glasi 24:14, sa blagim padom u igri domaće ekipe.

38’ – Dokaz da je naše predviđanje od maločas bilo dobro jeste i trenutni rezultat 22:10 i ponovo dobra igra domaće ekipe u nastavku.

35’ – U tuzlanskom Mejdanu prije nekih pet minuta počelo je drugo poluvrijeme utakmice Sloboda – Bosna Centrotrans, u kojem će se Visočani pokušati vratiti u igru, nakon katastrofalne igre u prvom poluvremenu, na koncu kojeg je rezultat glasio 16:6.

Trenutni rezultat glasi 19:7, ali igra koju prikazuju gosti nije baš obećavajuća i teško je predvidjeti bolje poluvrijeme od onog koje smo gledali.

_______________________________________________________________________

Analiza prvog poluvremena: Nakon prvih 30 minuta utakmice u Tuzli, u kojoj se sastaju ekipe RK Sloboda i RK Bosna Centrotrans, možemo konstatovati da smo gledali izuzetno lošu predstavu Visočana, koji na poluvremenu gube čak deset golova razlike.

Ekipa koja je prošle sedmice istinski nadigrala favoriziranu Derventu danas se baš i nije pretjerano proslavila igrom, o čemu najbolje govori rezultat na poluvremenu od 16:6.

U igri Visočana evidentan je nedostatak želje, žara i zalaganja kako u polju napada, tako posebno u polju odbrane, koja je totalno zakazala večeras, nakon sjajne prošlosedmične partije. Posebno se to pokazalo u pojedinim dionicama u kojima su domaćini u potpunosti barikadirali svoj gol sjajnom odbranom, te podatak da je Bosna u jednom trenutku bila čak 11 minuta bez pogotka najbolje govori o igri. Teško se odati utisku da su se igrači visočke Bosne predali na polovini poluvremena, potpuno prepuštajući terensku inicijativu domaćoj Slobodi, koja koristi svaku grešku, nameće se u polukontrama iz dobre odbrane, te sjajno igra na crti šesterca.

Ukoliko se ovakva igra Bosne nastavi u drugom periodu utakmice zasigurno možemo očekivati senzaciju Slobode, koja će nadvladati Visočane. No, vjerujemo da je ovo samo jedan period slabosti gostujuće ekipe, u kojoj će trener Antović pokušati posložiti kockice na poluvremenu kako bi se ova velika prednost nadigrala u drugom dijelu i kako bi se Bosna vratila u život.

Uskoro počinje prenos i drugog poluvremena, stoga ostanite uz vaš portal Visoko.co.ba.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Veoma loša igra Bosne u prvom poluvremenu rezultirala je poražavajućim rezultatom od 16:6. Evidentni su nedostaci u odbrani i bezidejnost napada, o čemu ćemo govoriti nešto više u analizi poluvremena, koja slijedi u nastavku.

26’ – Prednost domaće ekipe je evidentna u ovoj utakmici, u kojoj igrači iz Visokog igraju zaista loš rukomet. Ova predstava Bosne, ukoliko se nastavi, bit će jedna od onih koje treba zaboraviti. Sloboda sada vodi rezultatom 14:5.

U ovoj partiji igrači Bosne nisu pokazali sigurno ni 10% igre od prošlog vikenda protiv Dervente.

24’ – Čak jedanaest minuta je proteklo od posljednjeg gola gostiju iz Visokog, koji su lošom odbranom otvorili ovu utakmicu, što im se vratilo kroz golove protivnika, zbog čega Sloboda vodi sa 9 golova razlike, pri rezultatu 13:4.

Zaista, loša igra ekipe RK Bosna Centrotrans, za razliku od prethodne utakmice u kojoj su briljirali od prve minute.

20’ – Nakon 20 minuta igre u maloj sali Mejdana Sloboda je pokazala zaista bolju igru i više htijenja, što ih dovodi do sve ubjedljivije prednosti, koja je iz minute u minutu veća. Trenutno rezultat glasi 10:4.

17’ – Nešto lošija igra Visočana na početku utakmice rezultirala je time-outom kako bi se malo smirile strasti na terenu. Trenutni rezultat glasi 8:4 u korist ekipe Slobode, čiji igrači su u ovu utakmicu ušli mnogo angažovanije u odbrani i sa mnogo većom željom za pobjedom. Ipak, ovaj rezultat i nije mjerilo dobre igre Tuzlaka, koji su uspjeli da iskoriste nekoliko grešaka igrača Bosne, koja ne igra tako dobar rukomet, kao što je to bilo u prethodnom kolu. Vjerovatno je utjecaj gostujućeg terena doprinio ovakvoj igri.

Sloboda s druge strane igra svoju tipičnu igru, sa ubacivanjem na 6 metara i probijanjem odbrane protivnika.

15’ – Bosna još uvijek teško pronalazi odbrambeni ritam i još uvijek se, na startu utakmice, krpe rupe u odbrani, koje igrači iz Tuzle koriste. Trenutni rezultat je 6:4.

11’ – Prije desetak minuta počela je utakmica u tuzlanskom Mejdanu, u okviru koje se sastaju domaća ekipa RK Sloboda i gosti iz Visokog, ekipa RK Bosna Centrotrans.

Utakmicu je nešto bolje otvorila domaća ekipa, koja za sada ima prednost od dva gola, pri rezultatu 5:3, a razlog je blaga trema odbrane visočke ekipe, koja još uvijek nije pronašla pravi ritam.

U sali se nalazi oko 100 gledalaca koji prate ovaj rukometni okršaj šestog kola Premijer lige BiH.

Nakon sjajne partije na domaćem terenu, koju je protekle sedmice visočki predstavnik u društvu najboljih rukometnih klubova Bosne i Hercegovine, RK Bosna Centrotrans odigrao protiv favorizirane Dervente, ove sedmice nas očekuje jedno zanimljivo gostovanje. Kao i svakog puta vaš portal Visoko.co.ba potrudio se da obezbijedi prenos uživo utakmice u kojoj RK Bosna Centrotrans Visoko gostuje kod ekipe RK Sloboda Tuzla, u okviru šestog kola rukometne Premijer lige BiH.

Utakmica, sa početkom u 19:00 sati, odigrat će se u maloj dvorani Mejdan u Tuzli, gdje se gostujuća ekipa nada nastavku uspješnog niza pobjeda iz prethodnih kola, dok će domaća Sloboda pokušati pomrsiti račune Visočanima i na taj način prekinuti negativni niz od pet izgubljenih utakmica.

Kako je za sportsport.ba izjavio trener tuzlanske Slobode, Mirza Bulić, ovu utakmicu njegova ekipa dočekuje desetkovana povredama, te će to svakako biti posebna prilika za Visočane da ostvare još jednu pobjedu u nizu i na taj način potvrde svoj respektabilni status u Premijer ligi BiH. Također, u ovoj izjavi, Bulić je pohvalio protivnika kazavši kako su ovi juniori Bosne, uprkos podcjenjivanju mnogih, izrasli u vrlo dobru i stabilnu ekipu.

Ekipa RK Bosna Centrotrans Visoko, u ovom trenutku, zauzima tek 10. poziciju, uz dvije utakmice manje, te ova pozicija i nije pravi odraz igre mladih Visočana, koji su u prethodna dva kola pobijedili favorizirane ekipe iz Konjuha i Dervente. Nažalost, dva poraza i remi na početku prvenstva, prije nego se stabilizovala ekipa, doprinijeli su skoru od svega 7 bodova što će igrači iz Visokog, uvjereni smo, promijeniti u nastavku prvenstva.

Sloboda je, pak, svoju sezonu startala veoma loše, te zauzima predzadnju, 15. poziciju na tabeli, sa tek jednom pobjedom i pet poraza u nizu, uz napomenu da i oni imaju jednu utakmicu manje. Ova ekipa nije uspjela da pronađe svoj ritam na početku prvenstva i ostvarivši svega 3 boda iz 6 utakmica nije se pokazala u najboljem svjetlu.

Naravno, ovakvi podaci ne trebaju zavaravati igrače visočke Bosne, budući da je i u prethodnim sezonama ekipa iz Tuzle znala iznenaditi svog protivnika, te će svakako u ovoj utakmici imati dodatni motiv za prekidanje lošeg niza. Ali, uvjereni smo da će mlada postava RK Bosna Centrotrans Visoko, predvođena iskusnim trenerom Zdenkom Antovićem, dati sve najbolje od sebe kako bi prevazišli i ovu prepreku i odigrali dobru utakmicu na ovom zahtjevnom gostovanju.

Sa vama će u nastavku večeri, samo na vašem portalu Visoko.co.ba, biti Enes Hodžić, koji će kratko komentirati ovu utakmice, stoga ne propustite da vatreno navijate za pobjedu Visočana u Tuzli, koja bi im garantirala prolazak u gornji dio tabele i uspješno odigranu polovinu jesenjeg dijela polusezone.