SportNogometFOTO: NK Bosna poražena od Radničkog rezultatom 1:2 u završnici Kupa FBiH

Nakon završetka utakmice završnice Kupa FBiH, između ekipa NK Bosna Visoko i FK Radnički možemo zaista zaključiti da smo imali sjajno nogometno popodne na stadionu Luke u Visokom i da smo imali priliku uživati u odličnoj utakmici. Nažalost domaćin NK Bosna je poražen u ovoj utakmici, te neće ostvariti plasman u 1. kolo Kupa BiH, ali treba se okrenuti novim izazovima i zaboraviti ovaj današnji poraz.

Domaći nogometaši odlično su otvorili utakmicu, te su uspjeli iskoristiti terensku inicijativu i nadmoć, što je krunisano ranim vodstvom u 12. minutu, a strijelac pogotka bio je Selimović.

Ipak, iako je Bosna pokazala početnu inicijativu uslijedila je silovita ofanziva gostujuće ekipe koja će trajati do kraja same utakmice.

Do 25. minute gosti su uspjeli izboriti čak 6 kornera, a već tada su se vidjeli problemi Bosnine odbrane, posebno na krilima, ali Bosna je u tim trenucima još uvijek uspijevala da zaprijeti iz kontranapada.

Deset minuta kasnije, u 36. minuti, gosti uspijevaju da svojim zalaganjem dođu do izjednačenja, a strijelac je bio Suljić.

Takvo stanje je ostalo do kraja poluvremena, sa očiglednim problemima domaće ekipe u odbrani. U nastavku slijedi potpuna kontrola igre od igrača Radničkog, koji su uspjeli da kreiraju veliki broj prilika, zadavši Bosni težak zadatak da se izbori sa manjkavostima u odbrani, a posebno je razočarao Dany, koji je igrao očajnu utakmicu na lijevom krilu.

Konačno, ova upornost gostiju i zalaganje rezultirali su preokretom i vodstvom od 1:2, a strijelac gola bio je Skulić u 57. minutu, dakle na početku drugog dijela utakmice.

Do kraja utakmice gosti su imali inicijativu i bolje su igrali, a podatak da su izborili čak 12 kornera do kraja utakmice govori nešto više o njihovoj nadmoći na terenu.

Ekipa Bosne uspjela je da zaprijeti tek u samom finišu utakmice, tražeći šanse za izjednačenje, te su tako posljednjih 6-7 minuta bili u prilici da vrate zaostatak, a čak dva puta su stopostotne šanse propustili Selimović i Mirvić, te je u tom ritmu utakmica i završena, pobjedom gostujuće ekipe Radničkog.

Konačan rezultat glasio je 1:2.

Svoju narednu, prvenstvenu utakmicu ekipa NK Bosna igra već za vikend, a kada će gostovati kod ekipe NK Branitelj, gdje će pokušati da poprave poraz iz prethodnog kola, a samim tim i svoju poziciju na tabeli. Nadamo se da ćete imati priliku gledati prenos i ove utakmie na vašem portalu Visoko.co.ba, a o tome ćete biti pravovremeno obaviješteni.

Sa vama su danas bili vaš komentator Enes Hodžić i izvjestilac sa terena, Dario Božić, te se nadamo da smo uspjeli dočarati vam atmosferu sa stadiona Luke. Želimo vam prijatan i ugodan ostatak dana, a ovaj današnji prenos završit ćemo rezultatima završenih utakmica 7. kola Premijer lige BiH, gdje je bilo puno iznenađenja u završnici.

Prema informacijama koje imamo iz Viteza nakon gola ekipe Olimpica u 90. minuti bilo je i određenih problema kada su navijači protestovali kod sudija, ali o tome ćemo više informacija imati večeras. Dakle, rezultati završenih utakmica su:

Čelik – Široki 2:1

Vitez – Olimpic 1:2

Radnik – Drina 1:0

Rudar – Zrinjski 0:1

Velež – Mladost 0:0.

Sada je u toku utakmica Željezničar – Sloboda, na kojoj je trenutni rezultat 0:0, a od 19:30 na programu je i utakmica Velež – Travnik.

———————————————————————————————————-

KRAJ UTAKMICE: Završena je utakmica na stadionu Luke. Bosna nije uspjela da izjednači rezultat i eventualno izbori produžetke u završnici Kupa FBiH. Konačan rezultat glasi 1:2 u korist gostujuće ekipe FK Radnički.

U nastavku očekujte kratku analizu cijele utakmice i odjavu ovog prenosa.

90'+ – Veliki pritisak Bosne, ali nema pravog efekta i učinka. Izgleda da nema ništa od poravnanja rezultata.

90’ – Bosna u totalnoj ofanzivi, panika u redovima gostujuće ekipe, ali domaći igrači su se kasno “probudili”. Posljednji pokušaji za izjednačenje, nadajmo se najboljem.

89’ – Nova, sjajna prilika za Bosnu, ali bez realizacije. Ovog puta šansu za poravnanje imao je Mirvić, ali se spetljao u samoj završnici, te nema opasnosti po gol gostiju.

88’ – Bosna je u ovim trenucima bacila sve karte u napad i igrači idu na sve ili ništa. Totalna ofanziva pred golom Radničkog. Selimović je pucao na gol gostiju, ali brani odlični Baščelić

87’ – Nevjerovatan promašaj domaćeg igrača. Definitivno najbolja šansa Bosne u drugom poluvremenu. Handžić se iznenada našao sam pred golom, ali puca visoko preko gola gostiju, iako je mogao riješiti trenutne probleme svoje ekipe.

Samo 3 minute do kraja regularnog dijela.

85’ – Pet minuta prije kraja, gosti i dalje opravdavaju svoje vodstvo sjajnom igrom, a Bosna nema pravi odgovor nakon preokreta Radničkog. Ostaje da vidimo da li će se desiti neki preokret do kraja utakmice.

82’ – Evidentna loša igra na lijevoj strani u odbrani Bosne mogla bi dovesti do definitivnog poraza domaće ekipe. Gosti ponovo u prilici da zaprijete iz kornera, čak 12. na ovoj utakmici.

80’ – Očajna partija Dany-a, koji stalno griješi na lijevoj strani i dovodi u opasnost gol Bosne. U ovim trenucima blago primirje na terenu, ali prava prilika da vam donesemo novosti sa terena na kojima se igraju utakmice 7. kola Premijer lige FBiH.

Rezultat je jedino promijenjen na utakmici Vitez – Olimpic, gdje je Vitez uspio da izjednači golom Pilipovića, a rezultat glasi 1:1.

Na ostalim utakmicama rezultati su sljedeći:

Čelik – Široki 1:0

Velež – Mladost 0:0

Željezničar – Sloboda – : –

Borac – Travnik – : –

79’ – I klupa Radničkog pravi posljednju izmjenu na ovoj utakmici. U igri je Kuduzović koji je zamijenio Suljića, strijelca pogotka za vodstvo gostiju.

76’ – Pokušaj Handžića sa velike udaljenosti, ali lopta odlazi pored gola.

75’ – Petnaest minuta prije kraja gosti će ponovo pokušati zaprijetiti iz kornera, desetog na ovoj utakmici. U ovim trenucima gosti su znatno bolji u napadu i preuzeli su terensku inicijativu, a uglavnom koriste oslabljeno lijevo krilo domaće ekipe.

73’ – Novi žuti karton, ovog puta javna opomena za Handžića.

70’ – Sjajna šansa za Tahirija koji je umalo poravnao rezultat. Ipak, golman Radničkog, Baščelić, je bio nešto brži i izlazi kao pobjednik iz ove situacije.

Igra se posljednjih 20 minuta utakmice završnice Kupa FBiH između Bosne i Radničkog.

68’ – Jedna od rijetkih prilika za Bosnu. Nakon kornera domaći su zaprijetili, ali lopta odlazi pored gola.

Žuti karton je zaradio Salihović u redovima Radničkog.

67’ – Nova, posljednja izmjena u redovima domaće ekipe. Iz ekipe Bosne izašao je Klarić, a u igri je sada Raščić.

Pored vodstva gosti pokazuju inicijativu i stoje znatno bolje od Bosne, čiji igrači se pronalaze u ovom trenutku.

63’ – Dvije izmjene izvršene u ekipi Radničkog. Van terena su izašli Jahić i Junuzović, a u igri za goste su sada Salihović i Dautović.

bosna radnicki kup 2

61’ – Sjajna prilika za Bosnu, šutirao je Klarić, ali lopta odlazi samo preko gola.

59’ – Ponovo loše stoji odbrana Bosne. Nova šansa za gol preko desnog krila, ponovo šutira Skulić, ali Bekan ovog puta brani.

Odmah nakon ove šanse i prvi žuti karton na utakmici, a zaradio ga je gostujući igrač, Jahić.

58’ – Odmah nakon primljenog gola nova izmjena u redovima Bosne. Frljak je izašao, a zamijeniti će ga Karavelić.

57’ – Gool. Radnički vodi u Lukama 1:2.

Unatoč dobroj igri na početku drugog dijela utakmice Bosnina odbrana je ponovo posustala, a tačnije lijevo krilo je ponovo bilo prazno, što su gosti uspjeli sjajno iskoristi za postizanje novog pogotka i prelazak u vodstvo.

Strijelac za Radnički je Skulić.

55’ – I dalje nema ozbiljne igre i pravih prilika na stadionu Luke u Visokom, ali Bosna igra nešto sigurnije i bolje u nastavku, te njihova igra predviđa i moguću opasnost po gol Radničkog.

50’ – Nakon odličnog prvog poluvremena i sjajne igre obje ekipe gledamo nešto mirniji početak drugog dijela, u kojem ekipe opipavaju puls i pokušavaju stvoriti neku izglednu priliku.

Također, pored završnice Kupa FBiH, danas se od 16:30 i 18:30 sati odigravaju i utakmice 7. kola Premijer lige BiH, a na početku drugog poluvremena utakmica koje se trenutno igraju rezultati glase ovako:

Vitez – Olimpic 0:1

DRUGO POLUVRIJEME: U ovim trenucima počinje drugo poluvrijeme utakmice završnice Kupa FBiH, između ekipa NK Bosna i FK Radnički, a koja se odigrava na stadionu Luke, u Visokom.

Nadamo se boljoj igri Bosne u drugom dijelu, a posebno u odbrani koja je dosta loše izgledala u prvom poluvremenu, te se nadamo i odličnoj utakmici u nastavku.

U sastavu Bosne izvršena i prva izmjena u toku poluvremena, a izašao je Alimanović, kojeg će zamijeniti standardni Mirvić.

Kod gostiju nema nikakvih promjena.

Nakon manjih tehničkih problema koje smo imali na početku i zakašnjenja od 7 minuta, u kojima nije bilo nikakvih šansi, gledali smo odlično prvo poluvrijeme utakmice NK Bosna – FK Radnički, a koja se igra u okviru završnice Kupa FBiH.

Bosna je na početku pokazala sjajnu igru i inicijativu, što je na kraju nagrađeno i krunisano golom Selimovića, a koji je natrčao na odbijenu loptu nakon šuta Handžića u 12. minuti.

Nakon ovog gola gosti uspijevaju da dođu do novog samopouzdanja i slijedi sjajna igra Radničkog u narednih pola sata. Igrači Radničkog su preuzeli kompletnu inicijativu i za kratko vrijeme uspjeli da naprave veliki broj prilika, koje nisu imale konkretnu završnicu, a zanimljiv je i podatak da su do 25. minute imali čak 6 izvedenih kornera. Bosna je u tim trenucima tek nekoliko puta zaprijetila i polukontri.

Ipak, inicijativa gostiju nije bila uzaludna, a gol za izjednačenje u 36. minuti postiže Suljić.

Evidentno je da Bosna ima problema u odbrani, tačnije na lijevom i desnom krilu, gdje gosti gospodare i kreiraju prilike za šut, te će trener Dedić u pauzi morati pronaći rješenje za ovaj problem, ali sigurno je to da ćemo do kraja gledati sjajnu utakmicu na stadionu Luke, stoga ne propustite da pratite vaš portal Visoko.co.ba, koji vam uvijek donosi uživo prenos utakmica visočkog nogometnog kluba.

Sa vama je danas ponovo vaš komentator Enes Hodžić, a izvjestilac sa stadiona i fotograf jeste Dario Božić.

POLUVRIJEME: Završilo je prvo poluvrijeme utakmice završnice Kupa FBiH, između ekipa NK Bosna i FK Radnički, a koja se odigrava u Visokom, na stadionu Luke. Trenutni rezultat je 1:1, a kratku analizu donosimo u nastavku.

bosna radnicki poluvrijeme

44’ – Jahić prijeti golu Bosne, ali nakon ovog šuta lopta odlazi pored gola. U toku posljednji minut prvog poluvremena, zaista sjajne utakmice u Visokom, na stadionu Luke.

40’ – Igrači Radničkog nakon ranog pogotka Selimovića i vodstva Bosne uspjeli su povratiti samopouzdanje i u ovim trenucima igraju odlično, što je pokazao i gol prije nekoliko minuta, ali to pokazuje i nastavak inicijative pred golom Bosne.

36’ – Gool. Gosti pogađaju za poravnanje. U ovim trenucima “zaštopala” je odbrana domaćih, što sjajno koriste igrači Radničkog, koji probijaju sada po lijevoj strani i ubacuju loptu u sredinu, gdje se sjajno snalazi Suljić koji pogađa za 1:1.

35’ – Nova prilika za goste, koji uporno nasrću na gol Bosne. Neugodni Selamović je zaprijetio po desnoj strani, na kojoj Bosna izgleda posebno ranije, te bi u nastavku prava prijetnja mogao biti upravo Selamović.

33’ – Inicijativa gostiju, koji su silovito, nakon primljenog pogotka, nasrnuli na gol Bosne, splasnula je u ovim trenucima, te se bitka oko prevage vodi na sredini terena.

Na samom početku utakmice vrlo loša posjećenost i tek oko 50-ak navijača na stadionu Luke, unatoč lijepom vremenu i dobroj utakmici. Ali kako se bližimo kraju prvog dijela situacija se popravlja i navijači pristižu, pa tako u ovim trenucima već nekih stotinjak gledalaca je na tribinama stadiona Luke.

30’ – I Bosna ima sjajne napadače na ovoj utakmici. Ponovo šansa za domaće, ovog puta Handžić pokušava asistirati i pronalazi put do Selimovića, koji šutira, ali ovog puta na mjestu Baščelić, golman gostiju.

27’ – Novi pokušaj gostujuće ekipe, ovaj puta preko Selamovića, ali Bekan ponovo siguran i brani ovaj šut gostiju.

26’ – Igrači Radničkog u potpunoj ofanzivi i mnogo bolje igraju od domaće ekipe. Ponovni pokušaj iz slobodnjaka, šutirao je Mujagić, ali Bekan na golu Bosne siguran.

Tek 26. minuta je prošlo a gosti su upisali već šest kornera.

25’ – Gosti u ovom trenutku dosta bolji od visočke Bosne, ali bez prave prilike kojom bi ugrozili Bekana, koji je sjajno branio u prethodnom kolu, u kojem je Bosna nesretno izgubila od gradačačke Zvijezde.

Podsjećamo, u ovoj utakmici veliki udarac zadalo je objema ekipama loše vrijeme i strašan pljusak, a presudilo je loše suđenje, zbog čega su igrači Zvijezde izvojevali pobjedu. Ovo je bio tek drugi poraz Bosne, ali nadamo se da će u nastavku prvenstva imati mnogo više sreće.

Ekipe koje ostvare pobjede u završnici Kupa FBiH, njih 10, ostvarit će plasman u 1. kolo Kupa Bosne i Hercegovine, za što se svakako vrijedi boriti.

Danas se, pored utakmice Bosna – Radnički odigrava još 9 utakmica završnice Kupa FBiH, u kojima se sastaju:

GOŠK – Igman.

20’ – Radnički je preuzeo blagu inicijativu i pokušava da postigne gol, ali Bosna igra dobru odbranu, nakon čega presijecaju loptu i iz kontre još jednom prijete golu gostiju.

14’ – Nakon ranog gola Bosne trenutno nešto mirnija igra na polovini terena, a upravo prilika da vam donesemo današnje sastave obje ekipe.

Za Bosnu danas nastupaju: Bekan, Frljak, Tekešinović, Kamy, Handžić, Klarić, Čulov, Kadić, Alimanović, Tahiri i Selimović, a trener Dedić na raspolaganju ima na klupi još: Mostarlića, Krajišnika, Mašića, Mrvića, Karavelića, Raščića i Muminovića.

Kapiten ekipe je Ahmet Frljak.

Za Radnički danas nastupaju: Baščelić, Jogunčić, Konjhodžić, Suljić, Selamović, Mujkić, Dujković, Mujagić, Skulić, Junuzović i Jahić, dok na klupi trener Ćurguz na raspolaganju ima još: Halilovića, Salihovića, Kuduzovića, Hodaja i Dautovića.

12’ – Goool! NK Bosna pogađa za rano vodstvo. Nakon što je šutirao Handžić, golman gostiju brani, ali u tom trenutku na loptu natrčava Selimović, koji Bosnu dovodi u vodstvo.

Prije samog početka utakmica odana je počast prijatelju visočkog kluba, Kenanu Dediću, koji je preminuo prije nekoliko dana, a koji je bio jedan od mladih, uspješnih predstavnika Visokog.

10’ – Prva zanimljivija situacija na utakmici. Bosna je zaprijetila preko Selimovića, ali nažalost ništa od gola.

Podsjećamo, nakon žrijebanja koje je obavljeno prošle sedmice u završnici Kupa FBiH Bosna je dobila svog protivnika, a to je ekipa FK Radnički, protiv koje igraju danas.

bosna radnicki kup

7’ – U nastavku ćete moći pratiti prenos uživo sa stadiona Luke na kojem se upravo odigrava utakmica završnice Kupa Federacije BiH, između ekipa NK Bosna Visoko i FK Radnički.

Nažalost zbog manjih tehničkih problema kasnimo sa prenosom, ali tek prvih 7 minuta je prošlo na ovoj utakmici.

Trenutno se igra vodi na centru i ne dešava se gotovo ništa zanimljivo, ali svakako očekujemo zanimljivo nogometno popodne u Visokom. NK Bosna igra u kombinovanom sastavu, dok je Radnički u želji za prolaskom dalje u Visoko došao sa najjačim sastavom.