Lokalne TemeSport(FOTO) Košarka: KK "Visoko" - KK "Travnik" 59:70

(FOTO) Košarka: KK “Visoko” – KK “Travnik” 59:70

U okviru trećeg kola tzv. proljetnog dijela sezone KK “Visoko” je bio domaćin KK “Travnik”, inače najboljoj ekipi A-2 lige grupa Jug . Utakmica je odigrana u KSC “Mladost”, a krajnji rezultat je glasio 70:59 za gostujuću ekipu. Gosti su utakmicu praktično riješili u prvoj četvrtini koju su dobili sa 14 poena razlike. Na poluvremenu je bilo +16 za Travničane, da bi visočki košarkaši u drugom poluvremenu zaigrali znatno bolje i angažovanije, ali nedovoljno da bi se ugrozilo vodstvo trenutno neporažene ekipe u ligi. U redovima visočke ekipe najefikasniji je bio Nikolić sa 14 poena, dok je Bečirhodžić ubacio 12. U redovima KK “Travnik” Marković je postigao 20, a Podojak 16 poena.

KK “VISOKO”: Čaluk 7, Ad. Kevrić, Rizvanović 10, Sikira 2, Bečirhodžić 12, Hodžurda 2, Karalić 8, Sadiković, Nikolić 14, Drpljanin 4, A. Kevrić, Neimarlija

“Veoma loše smo otvorili utakmicu. Igrali smo pod velikim opterećenjem play-offa, a očigledno da nismo još zreli za tako nešto. Međutim, u drugom poluvremenu smo pokazali da smo itekako dobra ekipa i da nam nedostaje još malo vremena kako bi postali, u svakom smislu, ekipa koja će konkurisati za veći rang. Pohvalio bih suđenje bez obzira što smo izgubili. Jednostavno nije bila naša noć, nismo pogađali otvorene šuteve, koje inače pogađamo. Sve čestitke za ekipu Travnika, mada moram priznati da sam mislio da će igrati sa kombinovanim sastavom i tu sam možda vidio našu šansu, no oni su došli u najjačem i pokazali zašto su trenutno najbolja ekipa u našoj ligi. Ja im želim puno sreće u play-offu, a također bih iskoristio priliku da čestitam rođendan našem playu Nedžadu Čaluku, kojem je danas bio rođendan. Okrećemo se narednim mečevima, prvo gostovanju Iskri u Bugojnu, a onda i domaćem meču protiv ekipe Prvi koš iz Viteza”, rekao je nakon meča trener KK “Visoko” Eldin Neimarlija.