Lokalne TemeSport(FOTO) Izvještaj Streljačkog kluba "Visoko"

(FOTO) Izvještaj Streljačkog kluba “Visoko”

Streljački klub “Visoko“ takmičio se u Premijer ligi BiH za 2022. godini u seniorskim i juniorskim kategorijama u disciplinama standard zračna puška i pištolj, ekipno i pojedinačno i u konkurenciji 18 bh. klubova ostvario odlične rezultate.

Nakon održanih pet kola, u Visokom, Sarajevu (dva kola), Trebinju i Zenici, sumiranja svih rezultata u seniorskoj i juniorskoj kategoriji, proglašenje pobjednika održano je u Sarajevu, i podijeljeni su pehari i medalje najuspješnijim ekipama i pojedincima u Premijer ligi BiH za 2022. godini.

PREMIJER LIGA SENIORI/SENIORKE ZRAČNA PUŠKA

Streljački klub “VISOKO“ u disciplini zračna puška seniori osvojio je 3. mjesto ekipno.

Najbolji pojedinačni rezultat je ostvario MIMIĆ ABDULLAH 4. mjesto, a za ekipu su još nastupili: ĆATO BEKIR, AHMIĆ EMIN, TATAR NIHAD, ŠABANOVIĆ JASMIN.

U disciplini zračna puška naša takmičarka ARNAUTOVIĆ ALMEDINA je osvojila 8. mjesto u konkurenciji seniorki.

PREMIJER LIGA SENIORI/SENIORKE ZRAČNI PIŠTOLJ

U disciplini zračni pištolj seniorke je naša takmičarka OSMANOVIĆ AMINA ostvarila najbolji pojedinačni plasman i osvojila 2. mjesto, a AIDA HUNČEK-PITA 3. mjesto.

U ekipnom plasmanu nije bilo proglašenja jer nisu ispunjeni uslovi o nastupu minimalno tri ekipe na svim kolima Premijer lige BiH.

U disciplini zračni pištolj seniori smo osvojili 2. mjesto ekipno.

Najbolji pojedinačni rezultat je ostvario MEŠANOVIĆ BELMIN4. mjesto, a za ekipu su još nastupili: BULUT RAMO, OSMANOVIĆ DENIN, AVDOVIĆ EMIN, KAMARIĆ TARIK.

PREMIJER LIGA JUNIORI/JUNIORKE ZRAČNA PUŠKA                                                                                                                                     Naši juniori su osvojili 3. mjesto u ekipnoj konkurenciji u disciplini puška, a naš najbolje plasirani u pojedinačnom plasmanu je ĆATO BEKIR i osvojio je 4. mjesto. Za ekipu su još nastupili: AHMIĆ EMIN, LOMIGORA TARIK i DEDIĆ ISMAIL.