Lokalne TemeSport(FOTO) Fortuna iz Zenice pobjednik turnira u B. Mahali

(FOTO) Fortuna iz Zenice pobjednik turnira u B. Mahali

Fortuna iz Zenice je pobjednik XVI Memorijalnog turnira Buzić Mahala. U finalu je poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca pobijedila Rudar iz Kaknja. U borbenoj utakmici nije bilo puno prilika za postizanje pogotka. Rudar je poveo u 60. minuti kada se pred golom protivnika najbolje snašao Duraković Tarik i pogodio za 1:0. Samo dvije minute kasnije Kubat Irnis je najviši u skoku, poslije kornera, i efektno glavom postiže pogodak za izjednačenje. Prilikom izvođenja jedanaesteraca istakao se golman Fortune Ganibegović Mustafa koji je odbranio peti odlučujući penal Šemić Benjaminu. U utakmici za 3. mjesto Zmaj je deklasirao Reprezentaciju GNL Visoko sa visokih 8:1.

FINALE
RUDAR Kakanj – FORTUNA Zenica 1:1 (0:0) – penali: 4:5
18.07.2021. Buzić Mahala: „Rosulje“. Sudija: Kozlo Hamza, asistenti: Aljukić Adis i Čabaravdić Amar. Delegat: Hindija Mirzet.
Žuti karton: Pjanić Almedin (Fortuna).
Strijelci: 1:0 Duraković Tarik 60’, 1:1 Kubat Irnis 62’.
Penali: 1:0 Tunjić Luka, 1:1 Jusić Mahir, 2:1 Ajanović Ermin, 2:2 Kubat Irnis, 3:2 Bulut Osman, 3:3 Pjanić Almedin, 4:3 Muminović Alen, 4:4 Bajramović Harun, – Šemić Benjamin, 4:5 Vardo Edvin.
RUDAR: Delibašić Armin – Bulut Osman – Bliznović Dženan – Bečirhodžić Mirza – Tunjić Luka – Trako Adin – Šemić Benjamin (c) – Ajanović Ermin – Musić Benjamin (80.Šljivo Almin) – Selimović Armin – Duraković Tarik (80.Muminović Alen). Trener. Mehanović Bečir.
FORTUNA: Ganibegović Mustafa – Vardo Edvin – Ismić Enis (55.Hercegovac Senaid) – Bajramović Harun (c) – Vardo Hamza – Pjanić Almedin – Džulan Adis (60.Medeško Mirsad) – Smriko Imran – Kubat Irnis – Jusić Mahir – Hrustić Ajdin. Trener: Bujak Armin.

NAJBOLJI GOLMAN – Ganibegović Mustafa (Fortuna)
NAJBOLJI STRIJELAC – Hindija Tarik (Zmaj)