NaslovnicaSportNogometFOTO: FK Grač...

Danas je ekipa FK Gračanica Kosmos odigrala svoju prvu utakmicu u Kantonalnoj ligi ZDK, obzirom da su u prvom kolu bili slobodni.U svom prvom nastupu na stadionu u Gračanici u jednoj službenoj utakmici slavili su pobjedu protiv ekipe NK Proleter Makljenovac.

Od prve minute ekipa FK Gračanica Kosmos je dominirala na terenu i redala šanse pred golom protivnika, ali baš i nisu bili miljenici sreće sve do 37. minute kada mrežu gostiju načinje Sadiković Muamer prelijepim prodorom i pogotkom. Na pauzu se otišlo rezultatom 1:0, a u nastavku ista slika na terenu sve do 68. minute kada se u strijelce upisao i Zukić Tarik. Nakon toga igra je malo splasnula, što zbog visokih temperatura što zbog umora igrača obje ekipe. U takvoj igri jednu grešku domaćih iskorištavaju gosti i smanjuju na 2:1. FK Gračanica Kosmos se budi i do kraja ne dopušta neke prilike pred svojim golom, te u 90. minuti ovjeravaju pobjedu svojim trećim pogotkom kojeg je postigao Bulut Sedžad. Tako je krajnji rezultat utakmice i ostao:

FK Gračanica Kosmos 3-1 NK Proleter Makljenovac

U narednom kolu ekipa FK Gračanica Kosmos putuje u Šije gdje će gostovati ekipi Gradine.