SportFlamengo u finalu Svjetskog klupskog prvenstva

Flamengo u finalu Svjetskog klupskog prvenstva

Ekipa Flamenga savladala je Al-Hilal iz Saudijske Arabije rezultatom 3:1 čime su postali prvi finalisti Svjetskog klupskog prvenstva.
Al-Hilal je bolje otvorio meč i već u 18. minuti stiže u vodstvo pogotkom koji je postigao Al Dawsari, a to je ujedno i bio rezultat prvog poluvremena. Treba reći da Flamengo u prvom poluvremenu nije imao puno pravih prilika i da su poprilično razočarali svojim izdanjem.

Ipak, u drugom poluvremenu gledaoci su gledali potpuno drugu sliku. Prvo je u 49. minuti De Arrascaeta krunisao fantastičnu akciju Flamenga i pogodio za 1:1, a u 78. minuti Henrique pogađa na asistenciju Rafinhe po donosi preokret svom timu.

Ovjeru pobjede i plasman u finale potvrdio je Albulayhi koji je postigao autogol u 82. minuti, za konačnih 3:1, prenosi Klix.

Flamengo će u finalu igrati protiv boljeg iz duela između Liverpoola i Monterreyja.