Lokalne TemeSportFK Liješeva napustila teren u Jelahu nakon greške sudije koju je priznao

FK Liješeva napustila teren u Jelahu nakon greške sudije koju je priznao

Ovo drugo kolo Druge lige centar ostat će upamćeno i po tome što je ekipa FK Liješeva napustila teren u Jelahu kod rezultata 2:1 za domaće.

Mahir Bajrić je doveo Liješevu u vodstvo u 9.minuti, Kalabić je izjednačio u 20.minuti na 1:1, a sedamnaest minuta kasnije već je 2:1 za domaće golom Selmana.

A zatim slijedi cirkus svojstven samo ovom trećem rangu takmičenja koji se svakako igra samo za sudije, delegate, službena lica i Savez.

Naime, sudija Pehadžić Mirza je nakon vraćene lopte od strane defanzivnog igrača FK Liješeva za golmana Bekana koju isti uzima u ruke, što je indirektan udarac, dosuđuje penal i golmanu pokazuje crveni katon!?

Na ovu odluku gosti su protestovali i napuštaju teren te i ako je sudija, kako piše FB Page Druga liga Centar, priznao grešku, nije htio poništiti svoju odluku, a zatim je bez konsultacije sa delegatom odsvirao kraj utakmice, također greškom.

Nakon razgovora sa službenim predstavnicima FK Liješeva, sudije su se dogovorile da kažu da su svirali kraj prvog poluvremena, ali su domaći rekli da su se igrači već istuširali.