SportNogometFK Gračanica Kosmos slavila na gostovanju protiv NK Gradina Doboj-Jug

FK Gračanica Kosmos slavila na gostovanju protiv NK Gradina Doboj-Jug

U 3. kolu NS ZDK Fudbalski klub Gračanica Kosmos je gostovala u Šijama gdje svoje domaće utakmice igra NK Gradina Doboj-Jug. Utakmica je igrana od 16 sati, a od prve minute u našoj ekipi zaigrali su: Bešić, Buza, Pulić, Šmigalović, Bulut, Durmić, Zukić, Imamović, Bešlić, Sadiković i Sorguč. Na klupi su ostali još: Kaplan, Pihljak, Šabanović, Fejzić, Rezaković, Mešinović i Genjac.

Domaća ekipa je krenula agresivno od prve minute, te su bili u prilici da povedu već u 5. minuti kada glavni sudija svira penal u njihovu korist. Međutim, golman naše ekipe Salih Bešić brani udarac domaćih sa bijele tačke te rezultat ostaje nepromijenjen. Nakon toga bolja igra naše ekipe, a potvrda toga stiže u 23. minuti kada nas u vodstvo dovodi Sadiković Muamer. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, te se na odmor otišlo sa vodstvom vaše ekipe.

U nastavku utakmice domaća ekipa ponovno pravi pritisak te uspijevaju da poravnaju u 59. minuti. Ali samo 5 minuta poslije FK Gračanica Kosmos dolazi ponovno do prednosti, ovaj put u strijelce se upisao Mirza Imamović. Do kraja utakmice definitivnu pobjedu i osvajanje tri boda potvrdio je Bulut Sedžad u 72. minuti postavljajući konačan rezultat utakmice 1:3 u korist FK Gračanica Kosmos.

U narednom kolu Kantonalne lige ZDK očekuje nas pravi derbi na stadionu u Gračanici gdje nam u goste dolazi ekipa Fortune iz Zenice koja je svoju snagu pokazala već u prva dva kola gdje je slavila obje pobjede. Ta utakmica je na rasporedu u narednu nedjelju, 13. septembra u 15:30 sati.