SportRukometEP u rukometu: Španci teško protiv Mađara, remi u skandinavskom derbiju

EP u rukometu: Španci teško protiv Mađara, remi u skandinavskom derbiju

Rukometaši Španije porazili su Mađarsku rezultatom 31:29 u drugom kolu Evropskog prvenstva u Poljskoj u okviru drugog kola grupe dva. Mađari su bolje otvorili meč i nakon deset minuta povesli s tri gola razlike, 6:3. Španija u nastavku uspijeva vratiti se u meč, te do pauze izjednačiti na 15:15.
U nastavku su Španci bili za nijansu bolji, te su već na startu stekli prednost koju su zadržali do kraja. Najefikasniji igrač u timu Španije bio je Valero Rivera sa pet pogodaka, dok su Victor Tomas, Raul Entrerrios i Antonio Jesus Garcia postigli po četiri.  U redovima Mađarske daleko najbolji bio je Laszlo Nagy sa devet pogodaka.

Skandinavski derbi u drugom kolu druge faze Eura u Poljskoj između Danske i Švedske okončan je remijem, 28:28. Otvaranje susreta pripalo je Dancima koji su nakon deset minuta imali prednost od četiri pogotka. Tokom prvog dijela prednost Danske pela se i do plus pet, ali je Švedska do pauze uspjela ublažiti zaostatak i na pauzu otići sa minusom od dva gola. U nastavku Šveđani nisu uspijevali poravnati rezultat sve do samog kraja, kada je pogodak za konačnih 28:28 postigao Mattias Zachrisson. Najefikasniji igrač u selekciji Danske bio je Michael Damgaard Nielsen sa sedam pogodaka, dok su na drugoj strani Jakobsson, Zachrisson i Nilsson postigli su po pet golova.