Lokalne TemeSportElvedina Muzaferija samo 47 stotinki od prvih bodova u Evropskom kupu

Elvedina Muzaferija samo 47 stotinki od prvih bodova u Evropskom kupu

Naša najbolja skijašica Elvedina Muzaferija nastupila je danas u utrci spusta u okviru Evropskog kupa u austrijskom Zauchenseeu i zauzela vrlo dobro 35.mjesto, što je ustvari i najbolji rezultat za BH alpsko skijanje u ovom takmičenju, a bio je to i prvi nastup jedne skijašice iz naše zemlje u spustu u okviru Evropskohg kupa. Elvedina je vozila zaista dobro i nije puno nedostajalo da osvoji i prvi istorijski bod, jer je za 30.mjestom koje je osvojila Njemica Stuffer, zaostala samo 47 stotinki. što u spustu zaista nije velika razlika. A koliko je utrka bila ozbiljna, najbolje pokazuje podatak da je pobjedila Italijanka Nadia Delago, koja je u jučerašnjem spustu u okviru Svjetskog kupa, zauzela odlično drugo mjesto. Elvedina je za Italijankom zaostala prihvatljivih 3 sekunde i deset stotinki, tako da se s pravom možemo nadati da bi u nekoj od narednih utrka Evropskog kupa, Muzaferija mogla i do prvih bodova. Naredni nastup će ipak imati u Svjetskom kupu i to na zagrebačkom Sljemenu, kada će 5.januara voziti utrku slaloma.