SportSkijanjeElvedina Muzaferija osvojila prve bodove ove sezone u Europa Cupu na trci...

Elvedina Muzaferija osvojila prve bodove ove sezone u Europa Cupu na trci superveleslaloma u Zinalu

Bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija osvojila je prve bodove u ovosezonskom Europa Cupu u trci superveleslaloma voženoj u švicarskom Zinalu.

Muzaferija je kroz cilj prošla s vremenom 1:13:96 što je za 3.13 sekundi bilo sporije od pobjednice Lise Grill iz Austrije, a dovoljno za 28. mjesto na kraju takmičenja i osvajanje tri boda.

Našu najbolju skijašicu krajem januara očekuje i planirani nastup u Svjetskom kupu kada će u švicarskoj Crans Montani 22. i 23. januara na programu biti ženski spust, a 24. januara i utrka superveleslaloma.

Podsjetimo, Elvedina Muzaferija prva je sportistkinja iz Bosne i Hercegovine koja je ispunila normu za Zimske olimpijske igre koje će se 2022. godine održati u Pekingu.