SportSkijanje(VIDEO) Elvedina Muzaferija 25., Marta Bassino prvakinja u superveleslalomu

(VIDEO) Elvedina Muzaferija 25., Marta Bassino prvakinja u superveleslalomu

Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija je osvojila 25. mjesto u superveleslalomu na Svjetskom prvenstvu u Meribelu.

Elvedina je od pobjednice Marte Bassino ima 2,15 sekundi lošije vrijeme.

Bassino nije bila u krugu najvećih favoritkinja, ali je stazu obavila s najmanje pogrešaka, kao što je i najbolje odradila završni dio staze gdje su mnoge favoritkinje više ili manje pogriješile te na kraju ostale bez medalja.

Bassino je ostvarila pobjedničko vrijeme 1:28.06 što je bilo za 11 stotinki bolje vrijeme od Amerikanke Mikaele Shiffrin koja je osvojila srebro. Brončanu su medalju, pak, podijelile Austrijanka Cornelia Huetter i Norvežanka Kajsa Vickoff Lie koje su za Bassino zaostale 33 stotinke.

Vrlo blizu postolju bila je Norvežanka Ragnhild Mowinckel, trenutačno vodeća u redoslijedu ove discipline u Svjetskom kupu, ali je na kraju zaostala tri stotinke za trećeplasiranim djevojkama.

Švicarka Lara Gut-Behrami, zlatna u ovoj disciplini na posljednjem Svjetskom prvenstvu, završila je šesta, Federica Brignone je bila osma, a Sofia Goggija jedanaesta. U superveleslalomu hrvatsko skijanje nije imalo svoje predstavnice.

U četvrtak će na Svjetskom prvenstvu najbolji skijaši voziti superveleslalom.