SportNogometEintracht Frankfurt i Glasgow Rangers u finalu UEFA Lige Europe

Eintracht Frankfurt i Glasgow Rangers u finalu UEFA Lige Europe

Finalisti UEFA Lige Evrope su Eintracht Frankfurt i Glasgow Rangers koji su u polufinalnim utakmicama porazili West Ham i RB Leipzig.

Eintracht je na domaćem terenu u Frankfurtu slavio minimalnu pobjedu rezultatom 1:0 protiv West Hama što im je bilo dovoljno za prolaz (ukupan rezultat 3:1).

Gosti iz Engleske su već u 19. minuti ostali bez igrača manje nakon što je Aaron Cresswell dobio crveni karton. Samo sedam minuta bilo je dovoljno domaćoj ekipi da iskoristi prednost i povede golom Rafaela Borre.

Rangersi su, u drugoj polufinalnoj utakmici, poveli golom Jamesa Taverniera u 18. minuti, a Glen Kamara šest minuta kasnije dovodi Rangerse do udvostručenja prednosti.

Christopher Nkunku je smanjio prednost Škota na 2:1 pogotkom u 70. minuti i poravnao ukupni rezultat.

Gol za finale Rangersa postigao je John Lundstram u 80. minuti.

Finalna utakmica na rasporedu je 18. maja u Sevilli.