SportOstali sportoviDžumhur nakon preokreta savladao Andersona

Džumhur nakon preokreta savladao Andersona

Najbolji bosanskohercegovački teniser, Damir Džumhur, plasirao se u drugo kolo ATP 250 turnira u Memphisu nakon preokreta nad Kevinom Andersonom i pobjede rezultatom 2:1. U prvom setu nije bilo brejkova, a čak ni brejk lopti, pa su igrači pristupili taj-brejku. U 13. gemu bolje je odigrao Južnoafrikanac i dobio je rezultatom 8:6 nakon što je ključni mini-brejk napravio na set loptu pri rezultatom 7:6. U drugom setu mnogo bolja igra Andersona u početku. Već u prvom gemu napravio je brejk, a onda je spasio brejk loptu za našeg tenisera i poveo rezultatom 2:0. Ipak, tada je proradio “inat silan bosanski” i Džumhur je zaigrao mnogo bolje. U šestom gemu drugog seta vratio je potreban brejk i drugi set je odveo u 13. gem. Ovaj put je Damir bio ubjedljiv, pa je rezultatom 7:2 poravnao rezultat u setovima.
Takav ishod je dao krila bh. teniseru, pa je u trećem setu zaigrao mnogo bolje. Već u prvom gemu napravio je brejk koji je suvereno čuvao do posljednjeg trenutka meča i slavio rezultatom 6:4 u trećem setu.  Ovom pobjedom Sarajlija se plasirao u drugo kolo gdje će čekati boljeg iz duela Steve Darcis – Radu Albot.