SportNogometDžeko sa dva gola dostigao Batistutu

Džeko sa dva gola dostigao Batistutu

Odigrano je deseto kolo italijanske Serie A, a bila je to fantastična noć za reprezentativce Bosne i Hercegovine. Edin Džeko je izjednačio rekord Gabriela Batistute, Pjanić je upisao asistenciju i postigao pogodak, dok je Senad Lulić bio dvostruki asistent.

Roma je na gostovanju savladala Sassuolo (1:3). Cannavaro je doveo u prednost domaće u 12. minuti, a onda je u drugom poluvremenu bljesnuo Džeko. Dijamant je postigao prvi gol u 57. minuti, a u 76. minuti izborio je penal iz kojeg je postigao drugi gol.
Ovim je Džeko izjednačio rekord Gabriela Batistute koji je 2001. godine u prvih deset utakmica postigao deset golova. U 78. minuti konačnih 1:3 postigao je Nainggolan.
Juventus je na svom terenu slavio protiv Sampdorije (4:1). Mandžukić je pogodio za vodstvo Stare dame u četvrtoj minuti, da bi u devetoj pogodio Chiellini na asistenciju Pjanića. Sampdorija je u 57. minuti preko Schicka smanjila na 2:1.
Pjanić je u 65. minuti jedan odbijanac pretvorio u pogodak, da bi Chiellini svojim drugim golom u 87. minuti postavio konačnih 4:1.
Lacio je pobijedio Cagliari na Olimpicu (4:1). Za vodstvo nebesko-plavih pogodio je Keita u šestoj minuti, a fantastično mu je asistirao Lulić. Uslijedila su dva gola Immobilea, da bi u 79. minuti Anderson pogodio na 4:0 na asistenciju Lulića. Wallace je autogolom postavio konačan rezultat u 87. minuti.
Atalanta je na gostovanju savladala Pescaru na minimalnih 0:1. Jedini pogodak postigao je Caldara u 60. minuti. Svih 90. minuta odigrao je Zukanović u dresu gostiju i pružio veoma dobru partiju.
Napoli je ostvario pobjedu protiv Empolija (2:0). Mertens je pogodio u 51. minuti i Chiriches u 81. Do 55. minute u redovima gostiju igrao je bh. veznjak, Rade Krunić.
Inter je s dva gola Icardija savladao Torino (2:1). Argentinski napadač pogodio je za vodstvo Nerazzurra u 35. minuti, a Belotti je izjednačio na 1:1 u 63. Argentinac je pobjedu timu s Giussepe Meazze donio u 88. minuti.