SportNogometDžeko potopio Napoli i postavio jedan rekord

Džeko potopio Napoli i postavio jedan rekord

Noć na evropskim nogometnim terenima je obilježio kapiten nogometne reprezentacije BiH Edin Džeko, koji je u gostujućoj pobjedi njegove Rome nad Napolijem rezultatom 4:2, postigao dva gola. Prvi put je mrežu protivnika Džeko zatresao u 26.minuti i tako svom timu donio vodstvo od 2:1, da bi onda u 73.minuti svojim drugim golom praktično ovjerio pobjedu Rome postavivši rezultat 3:1.Za Džeku je ovo bio 50.gol u dresu Rome i postao je prvi nogometaš na svijetu koji je u tri od pet najjačih evropskih liga postizao po najmanje 50 golova, jer je to učinio i u Bundesligi u dresu Wolfsburga za koji je postigao 66 ligaških golova, te u engleskoj Premijer ligi u dresu Manchester Citya za koji je takođe postigao 50 golova.