SportBorilački sportoviDvije bronce za bh. sambiste na Balkanskom kadetskom prvenstvu

Dvije bronce za bh. sambiste na Balkanskom kadetskom prvenstvu

Grad Sofija je posljednja dva dana bio domaćin Balkanskog sambo prvenstva za kadete. Ovo je ujedno bilo i prvo Balkansko prvenstvo za reprezentativce BiH u ovom sportu.

Na prvenstvu su sudjelovale reprezentacije Bosne i Hercegovine, Bugarske, Grčke, Moldavije, Makedonije, Srbije i Turske

Bosna i Hercegovina imala je 6 natjecatelja, a osvojene su dvije medalje. Svi natjecatelji nastupili su ispred jedinog bosanskohercegovačkog sambo kluba Neretva iz Mostara.

Sarah Trebović u kategoriji do 72 kg osvojila je treće mjesto i brončanu medalju.
Đulijano Osmanović u kategoriji do 49 kg osvojio je treće mjesto brončanu medalju.

Mak Hadžić do 88 kg osvojio je 5.mjesto dok su David Brkić do 71 kg i Bruno Tomić do 79 kg osvojili 7.mjesto

Ovoga puta Denis Kadrić do 64 kg ostao je bez plasmana, nakon prve izgubljene borbe.