SportDva gola Ronalda za preokret i trijumf na Meazzi

Dva gola Ronalda za preokret i trijumf na Meazzi

Prvi meč polufinala Kupa Italije na Meazzi pripao je Juventusu (2:1), slijedi revanš susret za sedam dana.

Inter je krenuo furiozno, Lautaro Martinez već u devetom minutu kruniše odličnu akciju domaćih. Argentinac pogađa u devetom minutu, lopta prolazi ispod Buffona (1:0).

U 24. minutu vidjeli smo kontroverznu situaciju. Cuadrado je imao vremenski dug duel sa Youngom, Kolumbijac pada u 16 metara – poslije kraće pauze i gledanja VAR-a sudija pokazuje na bijelu tačku. Handanović jeste specijalista za penale, ali šut Cristiana Ronalda je neodbranjiv. Izjednačenje na 1:1 u 26. minutu.

Samo desetak minuta kasnije imamo preokret. Velika greška Bastonija, Ronaldo iskusno uzima loptu mladom stoperu i koristi izlazak Handanovića – Juve vodi 2:1 u 35. minutu.

U drugom poluvremenu očekivano inicijativa Nerroazura. Odličnu priliku brani Demiral, turski stoper skida loptu sa same gol-linije poslije udarca Alexisa Sancheza.

Priprijetio je i Bernardeschi na drugoj strani, Handanović odlično brani. Inter nastavlja sa pritiskom, Darmian je imao odličan prodor i priliku u 69. minutu, ali Buffon dokazuje klasu u poznim godinama.

Do kraja susreta Inter je nastavio sa pritiskom, ipak odbrana Juventusa na čelu sa Buffonom uspjela je odoliti.

Tokom meča Vidal i Sančez su dobili po žuti karton što znači da će propustiti revanš meč u Torinu.