SportNogometDva gola Haalanda za prvo mjesto Dortmunda

Dva gola Haalanda za prvo mjesto Dortmunda

Fudbaleri Borussije Dortmund pobijedili su danas na svom terenu ekipu Mainza sa 3:1, u utakmici osmog kola njemačke Bundeslige. Dortmund je poveo već u trećem minutu golom Marca Reusa, na 2:0 je povisio Erling Haaland u 54. minutu sa penala, da bi nadu Mainzu donio Jonathan Burkardt pogotkom u 87. minutu. Međutim, pobjedu domaćeg tima potvrdio je Haaland u 94. minutu.

Ekipa Dortmunda je zabilježila šestu pobjedu u šampionatu i trenutno je prva na tabeli sa 18 bodova, dok je Mainz deseti sa osam bodova manje.

Fudbaleri Union Berlina su upisali četvrtu pobjedu od početka sezone pošto su na svom terenu slavili protiv Wolfsburga sa 2:0. Strijelci za pobjednički tim bili su Taiwo Awoniyi u 49. i Sheraldo Becker u 83. minutu.

Union Berlin je sada peti tim lige sa 15 bodova, dok je Wolfsburg vezao treći poraz u nizu i nalazi se poziciju ispod sa 13 bodova.

Fudbaleri Freiburga i Leipziga su odigrali neriješeno 1:1. Emil Forsberg je u 32. minutu pogodio za vodstvo Leipziga, dok je izjednačenje i bod domaćem timu donio Woo-Yeong Jeong u 64. minutu.

Freiburg je sa 16 osvojenih bodova četvrti na tabeli, dok je Leipzig trenutno osmi sa pet bodova manje.

Fudbaleri Herthe slavili su u gostima protiv Eintrachta sa 2:1, dok je Bohum bio bolji od Greuter Furtha sa 1:0.