SportNogometDinamo remijem osigurao proljeće u Europi

Dinamo remijem osigurao proljeće u Europi

Dinamo i Genk odigrali su neriješeno, 1:1, u utakmici petog kola skupine H Europske lige na Maksimiru.

Dinamo je poveo golom bh. reprezentativca Luke Menala u 35. minuti, no u zadnjim sekundama prvoga dijela Ugbo je izjednačio na 1:1.

Amer Gojak je priliku dobio u 76. minuti.

Ovim rezultatom hrvatski prvak je osigurao prezimljavanje u Europi, no još je neizvjesno u kojem natjecanju, ovisit će to o rezultatima zadnjeg kola, u kojemu Dinamo putuje na najteže gostovanje, kod West Hama u Londonu.

U drugom susretu iz ove skupine West Ham je u Beču pobijedio Rapid s 2:0, osiguravši prvo mjesto u skupini.

Gosti su poveli u 40. minuti golom Jarmolenka, a u sudačkoj nadoknadi Noble je golom iz kaznenog udarca zabio za 2:0.

Na ljestvici vodi West Ham s 13 bodova, Dinamo ima sedam bodova, Genk pet, a Rapid tri boda.

U posljednjem kolu, 9. prosinca sastaju se West Ham – Dinamo, te Genk – Rapid.

Podsjetimo, pobjednici skupina idu izravno u osminu finala, dok će drugoplasirani razigravati za osminu finala i to protiv osam trećeplasiranih iz Lige prvaka.

Treći iz svake skupine Europske lige nastavlja sezonu u Konferencijskoj ligi, gdje će igrati playoff za osminu finala protiv drugih iz skupina KL-a.